Meizu M3 Max веќе е официјален кој сака да го засени Galaxy Note 7

Meizu

За неколку дена сме полни со новости во рамките на пазарот за мобилна телефонија, поради прославата на ИФА 2016, на која многу компании одлучија да се приклучат на далечина со презентирање на различни уреди. Една од нив е Meizu која денес официјално го претстави Meizu M3 Max, фаблет со 6-инчен екран, кој со многу ниска цена ќе се обиде да го засени Galaxy Note 7.

Кинескиот производител посвети посебно внимание на екранот на својот нов уред, кој, како што веќе споменавме, ќе биде 6 инчи, исто така, има 450 гранки осветленост, што гарантира дека можеме да ја видиме содржината во кое било место и ситуација. Со батерија од 4.100 mAh можеме да ја користиме и со часови.

Веќе има многу фаблети што можеме да ги најдеме на пазарот со екрани од 6 или повеќе инчи, но без сомнение опцијата претставена денес од Meizu ќе се утврди како една од најинтересните. И дали многу од овие огромни уреди стигнаа на пазарот, покажувајќи го својот екран, но заборавајќи и на други важни делови. Овој Meizu M3 Max, во отсуство на можност за тестирање, изгледа многу избалансиран терминал, дека ако сакате, ќе откриеме заедно веднаш подолу.

Дизајн

Meizu

Во однос на дизајнот, мора да нагласиме дека станува збор за многу голем терминал, кој на пример ги надминува Galaxy Note 7 или Nexus 6P во димензии, но за возврат ќе ни понуди интересни придобивки. Овој нов Meizu M3 Max, како огромен број паметни телефони на пазарот има метална завршница за врвен изглед.

Неговото тело е единечно, а предниот дел несомнено го истакнува неговиот огромен екран и сензорот за отпечатоци, кој се наоѓа на копчето Home, што обично не го сакаат многу корисници.

Карактеристики и спецификации

Следно ќе ги разгледаме Главни карактеристики и спецификации на Meizu M3 Max;

 • Димензии: 163,4 x 81,6 x 7,94 mm
 • Тежина: 189 грама
 • 6 инчен IPS екран со резолуција 1920 x 1080 пиксели
 • Осум-јадрен процесор MediaTek Helio P10 кој работи со брзина од 1,8 GHz
 • 3GB RAM меморија
 • Внатрешна меморија од 64 GB може да се прошири преку картички microSD до 128 GB
 • Главна камера од 13 мегапиксели со бленда f / 2.2 и сензор Sony IMX258
 • 5 мегапикселна f / 2.0 фотоапарат
 • Поврзување 4G VoLTE, WiFi 802.11 a / b / g / n (5GHz и 2,4GHz), Bluetooth 4.1 LE, GPS
 • Хибриден слот за SIM / microSD
 • Андроид 6.0 Маршмалоу оперативен систем со сопствен слој за прилагодување на Meizu, наречен FlymeOS
 • Батерија од 4.100 mAh со брзо полнење

Со оглед на карактеристиките и спецификациите на овој фаблет, несомнено е дека се соочуваме со повеќе од интересен уред, кој се издвојува по својот екран, но и по својата батерија од ништо повеќе и ништо помалку од 4.100 mAh, што ќе ни овозможи да го користиме овој Meizu M3 Max со часови. Исто така, во случај на истекување на батеријата секогаш можеме да ја полниме со полна брзина благодарение на брзото полнење што го вклучува.

Ниту, пак, можеме да ја игнорираме главната камера, која има сензор од 13 мегапиксели произведен од „Сони“ и која може да ни овозможи да постигнеме квалитетни слики, нешто што многу го промашивме во повеќето големи терминали што доаѓаат од Кина.

Цена и достапност

Како што објави Meizu пред неколку минути, овој Meizu M3 Max ќе биде достапен во четири различни бои; злато, розово злато, плажа и сива боја. Од денес веќе е достапен за резервација во Кина за цена од 1.699 јуани, околу 227 евра Кон промената.

Во моментов кинескиот производител не потврди дали ќе пристигне на официјален начин во други земји, освен во Азијатите, иако сè укажува на тоа дека не мора да го набавиме овој Meizu M3 Max преку трети лица или која било од многуте кинески продавници што ќе пласирајте го и понудете го по навистина интересни цени.

Што мислите за овој нов Meizu M3 Max што беше официјално претставен денес?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку една од социјалните мрежи во која сме присутни и сакаме да можеме да споделиме различни мислења за овој терминал и за многу други.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   lgdeantonio dijo

  ЗА ТРЕТА ОД КОЈА БЕЛЕШКА 7 ТРОШОЦИ… ВРЕМЕ. Јас само би сакал да ги знам мобилните телефони кои исто така го користат „пенкалото“ како белешката 7.

  1.    Алтер dijo

   Дури и поевтин е vkworld T1 Plus Kratos исто така со 6 ″ и повеќе батерија. Јас го препорачувам.