Meizu M5 е веќе официјален и ќе ве чини да верувате дека вреди нешто повеќе од 100 евра

Меизу М5

Кинеските производители продолжуваат да работат интензивно за да се обидат да го освојат пазарот на мобилни телефони, доминиран до сега од Самсунг и Епл, а денес Меизу направи важен удар на масата со официјалното претставување на Меизу М5. Овој терминал има повеќе од интересни карактеристики и спецификации и цена што ќе ве чини да верувате.

Пред да започнете со црево за овој Meizu M5, мора да знаете што се соочуваме со терминал што би можеле да го вклучиме во средниот опсег, иако во некои аспекти, и со цел да ја намалиме неговата цена, би можеле да го вклучиме во нискиот опсег.

Како прво, впечатлив е дизајнот на терминалот, кој уште еднаш се истакнува по огромните бои (црна, златна, сина и зелена) со поликарбонатна завршница што сигурно ќе биде многу пријатна на допир на раката.

Карактеристики и спецификации на Meizu M5

Тука ви го покажуваме главните карактеристики и спецификации на овој Meizu M5 дека денес е официјално презентиран од сè попопуларниот кинески производител;

 • Димензии: 147.28 × 72.8 × 8.15 мм
 • Тежина: 138 грама
 • 5.2-инчен екран со HD IPS 2.5D резолуција и 282ppi
 • Осум-јадрен процесор MT6750, Mali T860
 • 2 GB или 3 GB RAM меморија
 • 16 GB или 32 GB внатрешна меморија
 • Задна камера од 13 мегапиксели, f / 2.2, двоен блиц, PDAF
 • Читач на отпечатоци
 • Батерија од 3070 mAh.
 • Оперативен систем Android 6.0 Marshmallow

На прв поглед и во отсуство на можност за тестирање на овој нов мобилен уред, нема сомнение дека ако ја земеме предвид и неговата цена за која сега зборуваме, се соочуваме со повеќе од интересен терминал со многу избалансирана моќност и перформанси и камера што не изгледа лошо.

Меизу М5

Цена и достапност

Како што веќе рековме Една од најдобрите карактеристики на овој Meizu M5 е неговата цена, а тоа е дека ќе биде само 94 евра за верзијата со 2 GB RAM и 16 GB внатрешна меморија, верзија со која скоро никој не треба да остане, а тоа е дека за уште неколку евра ќе имаме на располагање верзијата со 3 GB RAM и 32 GB простор, што во замена ќе чини 121 евро.

На официјалната веб-страница на Meizu веќе можете да го купите овој терминал, кој ќе биде достапен ширум светот многу скоро.

Што мислите за овој нов Meizu M5 кој има цена од само 121 евра за неговата најмоќна верзија?.

Повеќе информации - hd.meizu.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хулио dijo

  Јас можам да ја најдам верзијата 2/16 за 120 евра, се чини премногу за уред кој нема 800 опсег за 4g, или FM радио, или отстранлива батерија и резолуцијата на екранот е прилично мала. Blackview R6 е подобар терминал, со поголема резолуција на екранот, 3 GB RAM, 32 GB простор за складирање, 800 опсег за 4G, отстранлива батерија и FM радио, меѓу другото, исто така, за 110 € можете да го набавите.