Meizu MX6 е веќе официјален и е подготвен да се спротивстави на секој паметен телефон

Meizu MX6

По долго чекање, многу гласини и неколку протекувања, денес Meizu MX6, нов мобилен уред од кинескиот производител, кој продолжува да прави огромни чекори на пазарот на мобилна телефонија и разви терминал со огромна моќност, внимателен дизајн и повеќе од интересна цена.

Заедно со Meizu Pro 6, кој е достапен на пазарот веќе некое време, каталогот на мобилни уреди на Meiozu продолжува да се подобрува и да се покажува како опција во споредба со терминалите од другите кинески производители како што се Xiaomi или OnePlus.

Карактеристики и спецификации на Meizu MX6

 • Димензии: 7,25 милиметри дебели
 • 5,5-инчен екран со Full HD резолуција од 1.920 x 1.080 пиксели
 • Десет-јадрен процесор Helio X20 (MediaTek MT6797) кој работи на 2.3 / 2 / 1.4 GHz
 • 4 GB RAM меморија
 • 32 GB внатрешна меморија
 • Главна камера од 12 мегапиксели
 • Предна камера од 8 мегапиксели
 • Читач на отпечатоци
 • 3.060 mAh батерија
 • USB приклучок Type-C
 • Двојна SIM-картичка со 4G LTE кат. 6 (до 300 Mbps)
 • Андроид 6.0.1 Маршмалоу оперативен систем

Со оглед на овие спецификации, секој може да сфати дека се соочуваме со интересен терминал, кој ќе се појави на пазарот на 30 јули, иако во моментот не на глобално ниво, туку во Кина. Неговата цена ќе биде 270 евра што го прави повеќе од интересен уред.

Што мислите за овој нов Meizu MX6 што многу наскоро може да го видиме официјално во Шпанија и други европски земји?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Здраво dijo

  Колку трае надвор од кутијата, бидејќи изгледа параноично и несигурно