Meizu Pro 6s, она што Meizu Pro 6 требаше да биде

меиз-1

Нема сомнение дека Meizu има неколку поени во корист кога се одлучивме за купување на еден од овие кинески терминали, неколку од нив се многу важни за повеќето корисници: цената и услугата за продажба. Во овој случај, Meizu совршено ги исполнува очекувањата на корисниците кои сакаат добра цена и дека покрај тоа што е добар уред, има и добра гарантна услуга во Шпанија во случај да се појави проблем. Сето ова е совршено исполнето од фирмата Meizu, но оваа година еден од нејзините starвездени терминали, Meizu Pro 6, остана на половина пат поради проблеми со процесорот Mediatek MT6797T (Helio X25) предизвикани од патентите што не му дозволуваа да го користи Qualcomm, оставајќи нешто да го допре релето на Meizu Por 5 што ги монтираше процесорите Samsung Exynos.
meizu

Ако на сето ова додадеме батерија од само 2.560mah, имаме паметен телефон со убав финиш во однос на надворешниот хардвер, но остава многу да се посака во однос на перформансите. На кратко, фијаско за оние кои очекуваа подобрувања во споредба со претходниот модел и се очекува да се реши со новиот модел кој е близу до презентирање, Meizu Pro 6s. Во теорија, овој нов Meizu ќе биде претставен пред крајот на оваа година и се забележува значително подобрување во процесорот, кој иако е точно е уште еден Mediatek, тој е нов модел на процесор наречен MT6796.

Овој процесор кој протече за новиот Meizu Pro 6s додава и 4GB RAM и Mali-T880 GPU. Со ова, се очекува и потрошувачката на смартфон од која е непозната батеријата што ќе ја монтира и перформансите во општите линии се подобри од сегашната верзија на овој опсег уреди што можеме да ги класифицираме во средниот опсег на паметни телефони. Поради новостите во кои се гледа уредот, нема големи естетски промени и може да биде скоро подготвен за презентирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.