Meizu Pro 7 ќе биде познат како Pro 6S иако нема да го видиме на наведениот датум

meizu-mx6

Како што посочија повеќе извори блиски до Meizu, денес требаше да биде презентиран новиот Meizu Pro 7, фаблет од висока класа кој ќе се обиде да се натпреварува со други уреди како што се Samsung Galaxy S7 или Xiaomi Mi5. Како и да е ваква презентација не се случила и се чини дека нема да се одржи во текот на 2016 година. Она што многумина од нас го посочија, се оствари и Meizu нема да пушти терминал со номенклатурата „Про 7“ неколку месеци од Pro 6, сепак ќе лансира нови терминали.

Според неколку директори на компанијата, новиот терминал ќе се вика Meizu Pro 6s, фаблет што ќе го има процесорот Samsung и кој ќе се обиде да го достигне Samsung Galaxy S7, иако нема да го надмине.

Новиот Meizu Pro 6S не само што ја копира номенклатурата на iPhone на Apple, туку и Вклучува ист процесор како Samsung Galaxy S7, со 4 GB RAM и меморија од 32 GB. Сензорот на задната камера е 12 MP и како што добро знаете, тој ќе носи Flyme OS, вилушка на Android.

Новиот Meizu Pro 6S ќе го има истиот хардвер како и Samsung Galaxy S7

Значи, се чини дека освен закривениот екран, Meizu Pro 6S ќе биде копија или мешавина од најмоќните мобилни телефони од Apple и Samsungно Дали ќе го убеди корисникот?

Вистината е дека одлучувачкиот елемент, цената, не го знаеме и тој ќе биде оној што ќе одреди дали корисникот претпочита да се определи за Meizu Pro 6S или Samsung Galaxy S7. Во секој случај, се чини дека ова нема да биде единствениот терминал што Meizu ќе го пушти во продажба оваа година. Очигледно веќе се зборува за модел со процесор Mediatek, модел што би можел да го надмине овој модел, но тоа не би било ништо повеќе од верзија на семејството Pro 6 или модел со низок среден опсег за помали џебови.

Во секој случај се чини дека Meizu не заостанува во светот на лансирањата, да се биде активен или повеќе од самиот Xiaomi, сега е добро Дали вреди толку многу лансирања? Дали имате придобивки за тоа?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Полпет dijo

    Останав со желбата да го претставам новиот Meizu Pro 7 или како што требаше да се нарече. Тоа требаше да биде мојот иден телефон. Го чекав цела 2016 година. Се плашам дека ќе треба да изберам друга бидејќи не можам да чекам повеќе