Meizu M3E, првиот уред од новата Meizu E серија

меизу-м3е

Сјајните презентации не се нешто Meizu. Компанијата штотуку го претстави преку Твитер првиот од уредите со опсег Е што ќе ја видат светлината оваа година. Meizu M3E има некои карактеристики што треба да се земат предвид, особено ако ја погледнеме цената на уредот. Meizu, кинескиот бренд, добива се повеќе озлогласеност на националниот (кинески) и меѓународен пазар, знаејќи како да ги направи работите добро, и почнува да јаде малку тост од Xiaomi, кинескиот бренд за потрошувачка електроника во извонредност. Ние ви кажуваме сè што знаеме за Meizu M3E.

Уредот ќе биде означен со батерија од 3100 mAh во една шасија. Од друга страна, тој ќе вклучува 32 GB внатрешна меморија, но како и секогаш, може да се прошири преку microSD. Што се однесува до процесорот, знаеме само дека вклучува осум-јадро, брендот не е наведен, придружуван од ништо помалку од 3 GB RAM меморија, што ќе ни обезбеди перформанси на висина во Андроид, ако слојот за прилагодување го дозволува тоа секако. Во делот за камерата, сензор од 258MP Sony IMX13 и фокусна бленда f / 2.2 што ветува дека ќе се соочи за само 0.2 секунди.

Екранот, од 5,5 инчи има FullHD (1080p) резолуција и осветленост од 450 г. Не може да недостасува сè пошироко распространета технологија, сензор за отпечатоци. Што се однесува до опциите за прилагодување, пет бои, светло сина, златна, розова, бела и црна. Не забораваме на селфињата, 5MP за предната камера што треба да се измери. Што се однесува до батеријата, освен што е голема (како што веќе рековме погоре), таа ќе има и брзо полнење. Поврзувањето, исто така, на висина на таков уред, ќе поддржува 4G + и VoLTE. Некои срамота спецификации за уред вграден во врвни материјали. Цената што тие сè уште не сакаа да ја споделат, но претпоставуваме дека ќе биде од 250 до 400 евра капа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.