Microsoft Surface Book 2 сега може да се купи во Шпанија

Површинска книга 2 во Шпанија

Најновата опрема на Microsoft сега може да се набави во Шпанија. Се разбира, во моментот е достапна само верзијата со екран од 13,5 инчи; верзијата од 15 инчи е во претпродажба. Но, ако ве интересира Површина на Microsoft 2 Веќе може да биде ваш од 1.750 евра во најниската конфигурација.

Тоа е втора верзија на еден од моделите на Мајкрософт што најмногу го привлече вниманието на јавноста кога беше претставена во општеството. И дали оваа Surface Book 2 може да работи колку традиционалниот лаптоп, како таблетот. Иако постојат две верзии, само во Шпанија може да ја добиете верзијата од 13,5 инчи и има различни конфигурации за избор.

Microsoft Surface Book 2 пристигнува во Шпанија

ова Surface Book 2 на Microsoft е компјутер со дизајн сличен на Surface PRO, но има многу поригидна тастатура и дека кога ќе се поврземе со екранот ќе имаме практично лаптоп од 13,5 инчи. Ова го прави многу поудобно работењето со опремата во скутот или на површини што не се рамни.

Од друга страна, можете да изберете неколку конфигурации, иако се достапни само два процесори: Core i5 и Core i7. Двете осма генерација. Сега, со првиот од нив можеме да имаме само модел со Core i5, 8 GB RAM и 256 GB SSD простор за складирање. Ова е верзијата која чини 1.750 евра.

Сега, ако го изберете моделот со процесор Core i7, Ова може да биде придружено со 8 или 16 GB RAM меморија. И, ако ја изберете повисоката бројка, исто така ќе можете да додадете простор од SSD диск од 512 или 1 ТБ. Цените се како што следува:

  • Core i7 + 8 GB RAM + 256 GB SSD: 2.249 евра
  • Core i7 + 16 GB RAM + 512 GB SSD: 2.849 евра
  • Core i7 + 16 GB RAM + 1TB: 3.449 евра

Конечно, запомнете дека овој лаптоп има автономија до 17 часа - Оваа бројка секогаш зависи од различната употреба на клиентите. Како и тоа внатре има посветена графичка картичка NVIDIA GeForce GTX 1050 или 1060.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.