MIUI 8 сега е достапен за инсталација на уредите Xiaomi

MIUI 8

Многу се зборува за тоа што може да биде потребно или не за Xiaomi да ги натера своите терминали да добиваат Android 7.0 Nougat, во моментот сите корисници се пред добивање на низа промени во нивните терминали бидејќи, според компанијата, MIUI 8, слој за прилагодување заснован на Андроид 6.0 слез, штотуку е објавен на глобално ниво. Како што се очекуваше, сега можете да ја преземете и инсталирате оваа нова верзија преку ОТА.

Ако сте корисник на Xiaomi, сигурно ќе знаете дека оваа нова верзија на MIUI веќе беше достапно во некои земји иако не е до денес кога ќе започне да ги достигнува сите корисници. Ако ја немате оваа верзија и сакате да ја инсталирате, само кажете ви дека можете да пристапите до неа преку центарот за ажурирање или Ажурирање кои ги интегрираат уредите Xiaomi. Оттаму можете автоматски да преземате и инсталирате MIUI 8 без потреба од надворешни програми или софтвер.

Xiaomi MIUI 8 ги достигнува сите корисници ширум светот преку ОТА

Меѓу поинтересни подобрувања што вклучува MIUI 8 да истакне, покрај естетските промени во однос на анимациите и интерактивните известувања, на пример, дека сега ќе биде многу полесно да се споделуваат позадини, подобрен режим од една рака, нов калкулатор, персонализација на белешките со нови теми, нова апликација за галерија, уредник на видеа што овозможува додавање ефекти и музика или подобрувања на двојни апликации што сега ќе ви овозможат да се најавувате со различни сметки во истата апликација, како што се WhatsApp или Facebook.

По сето ова, можам само да ви кажам дека, како што е официјално објавено, не сите уреди на Xiaomi ќе добијат ажурирање на MIUI 8 иако нема да бидат изгубени сите, бидејќи е повеќе од веројатно дека верзиите на овој ROM-от ќе се развиваат неофицијално.

На уреди што можат да се ажурираат преку ОТА од денес 23 година Тие се следниве:

 • Redmi 1S
 • Redmi 2
 • Redmi 2 Prime
 • Redmi Note 3 Qualcomm
 • Redmi Note 3 специјално издание
 • Редми Забелешка 2
 • Redmi Note 3G
 • Redmi Note 4G
 • Redmi Note Prime
 • Redmi 3
 • Redmi 3S / Prime
 • Мојот 2 / 2S
 • Ние сме 3
 • Ние сме 4
 • Мојот 4i
 • Ние сме 5
 • Мојата белешка
 • Мојот Макс 32 GB

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.