MockDop: Интернет алатка за креирање прилагодени позадини

Никој не сака да има свои тапети за персонален компјутер во конвенционален дизајн, па затоа треба да се обиде пребарувајте на Интернет за специфични модели или дизајни тоа би можело да биде по наш вкус и секако, да се користи целосно бесплатно.

Благодарение на онлајн платформата наречена „MockDrop“, можеме да имаме тапет за поставување на работната површина на нашиот персонален компјутер со Виндоус, Линукс или Мек, се додека ги сакаме сликите каде што некои од многуте се присутни тековни мобилни уреди или кои било компјутер во рамките на дизајнот.

Како работи MockDrop за да се создаде прилагодена позадина

Благодарение на "MockDrop»Дали е платформа преку Интернет, можеме да ја користиме на кој било компјутер што има добар Интернет прелистувач. Откако ќе отидеме на нејзината официјална веб-страница, ќе можеме да забележиме присуство на мноштво атрактивни дизајни, кои се имплицитно вклучени, мобилни телефони, таблети или персонални компјутери (лаптопи или работна површина). На горниот дел има лента за опции што работи како да е избирач на категории, мора да избере кој било од нив за да има подобар филтер во резултатите.

Последователно, треба само да ја избереме сликата што ја сакаме и да го поставиме покажувачот на глувчето на екранот на мобилниот уред или компјутерот, така што наведената област ќе се промени во сина боја и која веднаш ќе можеме да ја допреме. Во тој момент ќе се отвори прозорец за истражувач на датотеки за да можеме да избереме фотографија од нашиот локален хард диск, која ќе биде фатена и совршено лоцирана во текот на овој дизајн. Преземањето може да се изврши во тој момент за да се искористи како позадина според нашата потреба. Вреди да се спомене дека сите овие слики се во висока дефиниција, така што нема да има вид на пикселација или деформација во финалната уметност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.