Moto G5 е видлив во сина боја на сафир и наскоро ќе биде достапен

Точно е дека овие уреди на Леново не беа толку успешни како што можеше да се надеваме по нивната презентација на MWC во Барселона и целата траекторија што ја имаа на пазарот на уреди со среден опсег, но Moto не престанува да се обидува да ги монополизира корисникот и медиумите внимание со нови предлози. Во овој случај станува збор за вградување на a нова сина боја до оние што веќе се достапни во сива и златна боја, дозволувајќи му на корисникот да има поголема разновидност при изборот на својот нов Moto G5.

Ако сум искрен, ми се чини чудно што со промената што ја покажа Мото во однос на рекламната кампања и да се врати малку на потеклото на фирмата со светли бои и други, тие немаше да започнат повеќе од оние два модели во сива и златна боја. Сега сината боја на сафир е додадена на овие две достапни, но со ограничувања, и не е јасно дали ќе ги достигне сите земји бидејќи, на пример, тие нема да можат да ја купат во САД. Seeе видиме што ќе се случи и каде ќе биде достапно во оваа нова боја. Од друга страна, нема детали за моделот со најголем екран за оваа нова боја, така Moto G5 Plus за момент се чини дека е изоставен од оваа нова боја ...

Во оваа смисла, производителите ги ставаат батериите и можеме да забележиме голем број на бои што ги имаат во уредите на Huawei, Samsung или дури и на самиот Apple и заштеда на растојанија во однос на придобивките, градежните материјали и други, додаде црвена боја на нивните iPhone-и. Ова е секогаш добро за корисниците и На 3 април ќе видиме дали оваа нова боја пристигнува во Шпанија или дали остануваме со мед на усните.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.