Moto G5 и G5 Plus сега можат да бидат резервирани во Европа

Леново

Долгоочекуваното обновување на Moto G4 и G4 Plus, G5 и G5 Plus помина низ Светскиот мобилен конгрес нудејќи мали естетски промени кои потсетуваат на опсегот на Moto Z, естетски промени што ги бараат многу корисници, но кои конечно пристигнаа, иако многу малку. Но, и покрај тоа, Опсегот Moto G на Lenovo продолжува да нуди многу привлечни цени. Овие терминали се веќе достапни во Холандија (преку различни препродавачи) и во Германија (преку Амазон), така што е многу веројатно дека наскоро ќе пристигне во Шпанија и други земји од Латинска Америка. Како и неговиот претходник, Moto G5 и неговата плус варијанта, тие се насочени кон средниот опсег со цени многу слични на претходните модели.

Во моментов не знаеме кога ќе стигнат на пазарот, но ако програмата за резервации е веќе започната, не треба да трае долго за да стигнат до првите корисници тие веќе го резервираа. Веднаш штом ќе започнат пратките или е достапен за резервација во Шпанија и други земји во кои се зборува шпански, ние ќе ве известиме веднаш.

Карактеристики на Moto G5

 • Пристигнува со најновата верзија на Android Nougat
 • 5-инчен екран со резолуција од 1080p
 • 2 GB RAM меморија
 • Процесор Snapdragon 430
 • Капацитет на складирање од 16 и 32 GB, може да се прошири преку картички microSD.
 • Задна камера од 12 mpx
 • 5 mpx предна камера
 • 2.800 mAh батерија
 • Читач на отпечатоци.
 • Нема NFC.
 • Цена: 199 евра.
 • Бои: Златна и црна.

Карактеристики на Moto G5 Plus

 • Пристигнува со најновата верзија на Android Nougat
 • 5,2-инчен екран со резолуција од 1080p
 • 2 GB RAM меморија
 • Процесор Snapdragon 430
 • Капацитет на складирање од 32 и 64 GB, може да се прошири преку картички microSD.
 • Задна камера од 12 mpx
 • 5 mpx предна камера
 • 3.000 mAh батерија
 • Читач на отпечатоци.
 • NFC чип.
 • Цена: 279/289 евра, во зависност од земјата во која е купен.
 • Бои: Златна и црна.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис dijo

  Ајде да видиме како овие уреди оптимизираат, засега процесорот не е најмодерен што постои, така што на чисто ниво на изведба, тие нема да имаат голема моќ.