myMail, одличен клиент за е-пошта за Android и iOS

мојот пошта

myMail е одлична апликација што може да ја преземате и инсталирате на вашите мобилни уреди компатибилен и со е-пошта со iOS и Android сметки; И покрај фактот дека Gmail (на Android) има целосно обновен и многу добро структуриран интерфејс кога станува збор за проверка на нашите е-пошта, она што myMail би ни го понудил е нешто пооптимизирано, сето тоа со многу елегантен и шарен, аспект што може да биде најпосакувана од многу луѓе на овие мобилни уреди.

За да можете да ја имате оваа алатка, треба само да одите во соодветната продавница (во Google Play или Apple Store), што не е комплетно тешка задача што треба да се изврши, бидејќи ќе треба да го поставиме името само на соодветниот пребарувач за да може да мора мојот пошта на нашиот мобилен уред.

Инсталирање на myMail во режим на Android

Ако сте потполно нова личност во однос на стекнување апликации во различните продавници за Android или iOS, тогаш на графички начин ќе споменеме што треба да направите за да можете да ја пронајдете и инсталирате оваа алатка, иако ќе ја користиме како база на пример на Андроид.

 • Ние го започнуваме нашиот оперативен систем Андроид.
 • Од работната површина кликнуваме на Google Play.
 • Во потрага пишете ни мојот пошта.

myMail 01

 • Од резултатите ја избираме нашата алатка мојот пошта и последователно, "Инсталирај".

myMail 02

 • Одиме на работната површина и кликнете на иконата мојот пошта.

Ова се единствените чекори што треба да ги преземеме за да можеме да ги инсталираме мојот пошта, иако во моментот се осврнавме на оперативниот систем Андроид; откако ќе ја извршиме оваа апликација, ќе најдеме во прв степен со прозорецот за презентација, каде што ќе треба да ја избереме услугата што сакаме да ја конфигурираме во рамките на овој клиент, како што е:

 • Gmail
 • Јаху
 • Изгледи
 • АОЛ.

myMail 03

Ако имате друга сметка за е-пошта, треба да ја изберете опцијата „Друга пошта“, иако тоа значи дека треба да извршите одредени специјализирани конфигурации; За да продолжиме со нашиот пример, ние ќе ја избереме нашата сметка за е-пошта на Gmail.

Поставување на Gmail во мојот пошта

Од опциите на екранот за презентација што се појави претходно, ние треба само да ја избереме услугата Google (за Gmail пошта), треба да ги поставиме соодветните акредитиви за пристап на нашата сметка.

myMail 04

Следниот прозорец што ќе го видиме е чисто информативен, бидејќи таму мојот пошта Usе ни каже кои привилегии ќе ги има на нашата сметка за е-пошта; на пример, таму ќе се покаже дека алатката има можност за управување со нашите е-пошта меѓу неколку други опции.

myMail 05

Специјални функции за управување со интерфејсот мојот пошта

Она што досега го споменавме може да се смета како конвенционална задача чија главна привлечност не привлекува многу внимание; она што е навистина важно е откако ќе влеземе за да ги провериме нашите пораки во сметката за е-пошта на Gmail (или која било друга што сме ја имплементирале во услугата). Користејќи го прстот на екранот на допир од различните страни на екранот, ќе добиеме неколку специјални функции, а тоа се:

 • Лизнете го екранот надолу со прстот. Ова ќе предизвика ажурирање на ново пристигнатите е-пошта во списокот со сандачиња.
 • Лизнете го екранот налево со прстот. Ако го ставиме прстот на крајната десна страна и го лизнеме прстот налево, ќе се појават неколку контекстуални икони, што ќе ви овозможи: обележете како непрочитана, обележана, одговорете на пораката, препратете ја пораката или испратете ја до корпата за отпадоци .

myMail 06

 • Повлечете го екранот надесно со нашиот. Ако го ставиме прстот кон крајната лева страна и оттаму, го лизгаме екранот надесно, ќе се појават папките или етикетите што ги создадовме на нашата сметка за е-пошта.

myMail 07

Во оваа последна околина во која сме престојувале, можеме да се восхитуваме и на неколку елементи лоцирани кон левиот крај на екранот; таму знакот "+" се однесува на можноста за додавање на друга сметка за е-пошта во служба на мојот пошта (што може да биде Yahoo, AOL или која било друга), исто така има и мало тркало со запчаници кон долниот дел, што ќе ни помогне да ја внесеме конфигурацијата на оваа апликација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.