Nintendo Classic Mini нема да добива повеќе игри или интернет-врска

нес-малку

Вчера, многу корисници почнаа да штедат за да го прашаат тројцата кралеви за NES Classic Mini, мало реиздавање на класичната NES конзола што јапонскиот производител ја објави. Оваа нова конзола ќе пристигне со 30 претходно инсталирани игри и ќе има цена од 59,99 УСД. Но, ние исто така ќе можеме купете дополнителен контролер за 9,99 евра, во случај да сакаме да играме двојки. Оваа конзола се прилагодува на новите технологии и, се разбира, ќе има HDMI конекција за да се поврзе со нашата телевизија, без да мора да го користи ветото RCA или Euroconnector.

Досега добро Проблемот доаѓа со идејата на Nintendo да го лансира овој уред и да го заборави. Според списанието „Котаку“, јапонската фирма наведува дека конзолата нема да има интернет-врска за да презема повеќе игри за да можат Јапонците да додадат во конзолата. Оттука во уморот од 30-те претходно инсталирани игри со кои ќе се појави конзолата, ќе продолжиме да го чуваме во плакар за да заборавиме уште 30 години

Покрај тоа, ако сè уште имате игра од претходната конзола, ќе мора да ја чувате безбедно бидејќи нема да можете да ја користите во оваа реиздание, ниту директно ниту преку некоја друга периферија за која Nintendo имал идеја лансирање. Овој факт може да ги натера сите корисници кои планирале да ја набават оваа конзола во наредните месеци, промена на вашиот ум брзо и nintendo видите вашата радост во бунар.

Може да чини Нинтендо малку за да ја обезбеди оваа конзола со интернет-врска и навистина ќе чини малку да разговараме со развивачите од тоа време да ги прилагодат или да ги понудат своите игри преку Интернет по намалена цена, како да се игри за вклучени мобилни телефони, но ништо. Nintendo продолжува со тврдоглавоста да сака да прави работи како што сака без да гледаат подалеку.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.