Nexus Sailfish ќе има Snapdragon 820 внатре

Nexus

Знаеме сè повеќе и повеќе за новиот Nexus од HTC, сепак сè уште не знаеме како навистина ќе се нарекуваат овие модели. Сепак, најновите вести се поинтересни за корисникот кој размислува да набави терминал, како и конечното име.

Очигледно тоа протече датотека build.prop од уредот HTC Sailfish тоа ќе ни каже не само на големината на екранот, туку и на процесорот што ќе се користи, нешто што ќе биде тотално сигурно бидејќи нема да има смисла да се рекреира друг телефон со друг процесор. Во овој случај, HTC Sailfish во срцето ќе го има Snapdragon 820 на Qualcomm, процесор кој се повеќе е присутен во мобилните телефони од висока класа и исто така во мобилните телефони од средна класа.

Snapdragon 820 и 4 GB рам, ќе му ја дадат целата моќ на новиот Nexus Sailfish

Така, новиот HTC Sailfish ќе има Snapdragon 820 придружен со 4 GB рам, што го прави да има моќна, но економична конфигурација за моментот на неговото лансирање. Од друга страна, ние исто така го познаваме и потврдуваме екранот и неговата резолуција. Додека резолуцијата FullHD ќе остане, големината на екранот нема. Отпрвин знаевме дека HTC Sailfish ќе има 5-инчен екран, што одговара на сегашниот Nexus 5P, но навистина екранот на терминалот ќе биде 5,2 инчи, големина малку поголема од очекуваната.

Ова може да биде индикативно дека HTC ќе престане да ги користи физичките копчиња на Nexus и со тоа помеѓу областа на виртуелното копче и екранот тие ќе додадат 5,2 инчи, но исто така е точно дека многу терминали веќе не го прават тоа и ги оставаат тие 5,2 инчи за целиот екран со физички копчиња.

Во секој случај, Новите Nexus се поблиску од кога и да е, бидејќи HTC веќе работи на верзијата со Android што ќе ги носи овие терминали, еден од последните чекори пред лансирањето. Значи, за кратко време може да имаме нови телефони на пазарот Не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.