Ниантиќ го најавува доаѓањето на нови Покемони и Божиќен пикачу

Ниантик и Нинтендо продолжуваат да бидат решени да му дадат нов изглед на Покемон Го и со тоа да продолжат да го зголемуваат бројот на активни играчи, покрај враќањето на некои кои се умориле да играат. За ова, пред неколку дена го објавија пристигнување на нови суштества кои вчера станаа реалност со доаѓањето на некои од новите Покемони што можеме да ги доловиме.

Меѓу нив се Тогепи o Pichu и исто така и други суштества откриени во видео игрите „Покемон златна верзија“ и „Покемон сребрена верзија“. Се претпоставува, иако не е официјално потврдено, дека сите нови покемони ќе се добиваат од изведени јајца и дека нема да се гледаат на улиците.

Исто така и за да го прославиме Божиќ, Секој тренер за Покемон веќе има можност, до следниот 29 декември во 20:00 часот да лови специјално издание на Пикачу. Овој необичен Пикачу носи капа на Дедо Мраз за да ги прослави овие датуми и може да се фати на кое било место и агол на светот.

Божиќ на Пикачу

Без сомнение, новите карактеристики што ги вгради Покемон Го изминативе денови се најинтересни, со нови начини на игра и нови Покемони, кои во моментот изгледаат недоволни за привлекување нови играчи, иако се чини интересно да продолжат да се активни многу тренери за Покемон кои продолжуваат да уживаат во играта секој ден.

Дали успеавте да го фатите новиот Пикачу со неговата капа на Дедо Мраз?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)