Nintendo Switch Online ќе пристигне во септември оваа година

Од лансирањето на Nintendo Switch, се чини дека сè е розово за јапонскиот производител, кој го виде тоа зголемете ги вашите приходи од една година во друга за 500%, благодарение на Nintendo Switch. Nintendo Switch е на пазарот нешто повеќе од една година, но од денес сè уште немаме детали за Nintendo Switch Online.

Nintendo Switch Online е претплатничка услуга што ќе ги прошири можностите на Интернет на Nintendo Switch, услуга што ќе започне да работи во септември, по цена што сè уште не е обелоденета, ќе го стори тоа во мај, но според голем број гласини, се чини дека сè покажува дека ќе има цена од 20 евра за година, иако исто така ќе ни понуди можност за договор за одделни месеци или четвртини.

Nintendo Префрли

Nintendo Switch Online ќе ни овозможи да играме онлајн со други играчи, покрај низата предности како што се ексклузивни попусти во продавницата за онлајн игри и пристап до класиците на компанијата како што се Super Mario Bros 3, Ballon Fight и Dr. Mario од NES. Оваа услуга ќе ни овозможи да ги прошириме можностите што конзолата во моментов ни ги нуди во споредба со сегашните кралици на танцот, како што се Xbox на Microsoft и исто така јапонскиот PlayStation на Sony.

Во моментот, јапонската мултинационална Тоа само го потврди во текот на месец мај, ќе даде повеќе детали за тоа како работи Nintendo Switch Online и што ќе ни понуди заедно со нејзината крајна цена. Објавувањето ќе биде објавено преку нејзината веб-страница, како што изјави главниот извршен директор на компанијата, Татсуми Кимишима, за време на последната презентација на финансиските резултати за последниот фискален квартал, четвртина што претставува вистински рекорд за компанијата. Од Актуалидад гаџет ќе чекаме да ве известиме навремено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.