О2 им дава на сите свои клиенти 30 GB податоци заради Коронавирусот

o2

Ние сме на медицинска готовност низ целата земја, ова предизвикува многу луѓе да бидат принудени да работат од дома. Подружницата телефонски оператор на Мовистар контактирала со сите свои клиенти по е-пошта за да покаже солидарност со сите нив, нудејќи им дополнителен бонус од 30 GB тотално бесплатни податоци за сите на кои им се потребни.

Гест од овој тип е ценет на моменти како овој, кога многу луѓе биле принудени да ја напуштат својата работа за да работат од дома. На овој начин, ако немаме WiFi конекција дома, можеме да ги искористиме оние Дополнителни 30Gb што ни ги дава О2.

Оваа мерка директно влијае на вас како корисник на О2, но исто така сакаме да ве известиме дека Телефоника, во својата марка Movistar спроведе и други мерки во рамките на своите производи за телевизиска содржина кои се применливи без оглед дали сте клиент на Movistar или што може да ве интересира (на пример, ако ви треба детска содржина). Ако сакате повеќе информации за наведената содржина, кликнете  овде

Коронавирус

Како да пристапите до дополнителна GB

Најлесен и најбрз начин да го направите тоа е да ги активирате дополнителните бонуси за податоци од 5 GB кои веќе беа достапни во апликацијата О2 до iOS o Андроид.

Haveе имате 6 ваучери од 5 GB без никаков трошок секој месец, а за да го побарате, треба само да пристапите до мобилната апликација и да ги активирате. Се применува индивидуално за секоја мобилна линија што ја имате со O2. Тие нема да наплатат за нив и можете да го активирате во кое било време од месецот. Ако сè уште не сме регистрирани и немаме корисничко име и лозинка, внесувањето ќе биде едноставно како внесување на нашиот телефонски број, ќе добиеме СМС-порака што ќе означува код со кој ќе пристапуваме до АПП.

Се сеќавам дека наплата започнува на 18-ти секој месец и завршува на 17-ти следниот месец. Ако ви треба, можете веднаш да ги активирате од апликацијата. Оваа иницијатива трае 2 месеци Засега, гледајќи како е темата, не би бил изненаден ако промоцијата се продолжи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.