О2 ја зголемува стапката на своите клиенти за 5 GB без дополнителни трошоци

О2 Шпанија Телефоника

О2 е релативно „неодамнешна“ компанија во Шпанија, и покрај фактот дека таа всушност е дел од конгломератот на компании од најискусната телекомуникациска компанија во Шпанија, ние зборуваме за Телефоника како не. Намерата на телефонскиот оператор „ниска цена“ не е ништо друго освен да понуди конкурентни цени искористувајќи ја својата инфраструктура и да се натпреварува со понудата на компании како што се Pepephone или MásMóvil. Сега О2 одлучи да ја зголеми стапката на мобилни податоци на своите корисници за 5 GB без дополнителни трошоци, оваа понуда автоматски се применува на сите корисници од денес, Ако сте корисник на О2, добредојдени сте.

За да ве информираме за овие нови услови, можеби добивате СМС-порака до вашиот мобилен телефон поврзан со компанијата со новостите. Во оваа СМС порака испратена од бројот 1551 пристигнува следниот текст:

Информации за О2: Здраво. Од денес уживате 5 GB повеќе на вашата мобилна линија o2. Вашата стапка оди од 20 GB до 25 GB без да ја покачите цената. Може да го проверите во апликацијата Mi O2.

Оваа нова стапка се однесува и на сегашните и на идните нови корисници и е тоа О2 го смени планот за наддавање, во која досега се презентираше само комбинирана мобилна линија + влакна, за да се понуди следново:

  • Влакна и мобилни: 300/300 Mb влакна + 25 GB мобилен телефон со неограничени повици 50 евра.
  • Мобилен: 25 GB мобилен телефон со неограничени повици за 25 евра.
  • Влакна: 300/300 Mb влакна + повици кон националните фиксни телефони до 38 евра.

Досега компанијата го одржува ветувањето дека нема да ги покачува своите цени на веќе ангажираните корисници и продолжува да нуди некои од најконкурентните пакети на пазарот, имајќи предвид дека тие немаат трајност или трошоци за инсталација во случај на оптички влакна, како што тоа го прави со другите компании.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.