OffLiberty, преземете долги видеа од youtube

OffLiberty

YouTube Со текот на времето стана една од најпопуларните услуги на Google и место каде што многу корисници уживаат во десетици видеа на дневна основа, а понекогаш и без одмор. Од музика, до поглавја од нашите омилени серии, преку најдобрите хумористични монолози, па дури и до видеата на некои од најпопуларните јутубери во светот, се некои од работите што можеме да ги видиме, но за жал не заштедуваме, барем на официјален начин бидејќи за да го постигнеме ова имаме алатки од трети страни како што се OffLiberty.

И дали YouTube не дозволува на директен начин да ги зачувува видеата што се хостираат на неговите сервери. Сепак, денес постојат неколку форми на моќ преземете видео на YouTube на нашиот компјутер, таблет или паметен телефон на едноставен начин, без компликации и на прилично брз начин.

Како да преземате долги видеа на YouTube со OffLiberty

OffLiberty е името на алатката за која денес сакаме да разговараме со вас и со која можеме да преземаме видеа на YouTube во формат FLV или MP3, без да мора да инсталираме програма на нашиот компјутер. Оваа алатка има голема предност што можеме да управуваме со сè, од мрежата.

На прво место, мора да пристапиме до OffLiberty, каде што можеме да видиме нешто слично, заедно со голем број публикации, на она што се гледа на следната слика;

OffLiberty

Сега и за да преземеме кое било видео, мора вметнете ја URL-то на истиот, иако во повеќето случаи ова обично не ги дава предвидените резултати. За да го направите ова, најдобро е да ја земете адресата што ја наоѓаме на секое видео за да можеме да ја споделиме, која се наоѓа веднаш под описот и веднаш до опциите "Вградување" и "Е-пошта". Во случај да не знаете каде можете да ја најдете оваа URL-адреса на следната слика, ќе ви објасниме детално (можете да ги видите чекорите што треба да ги следите врамени во црвена боја);

преземете долги видеа на YouTube

Веднаш штом ќе ја ископираме адресата, мора да ја однесеме на OffLiberty и притиснете го копчето што се исклучува. Процесот на преземање ќе започне веднаш штом ќе го притиснеме тоа копче и ќе видиме такво нешто.

преземете долги видеа на YouTube со OffLiberty

Првата опција е аудиото на видеото што ќе се преземе многу брзо и втората е комплетното видео за кое ќе потрае малку подолго. Ако видеото е долго време од еден час, не очајувајте затоа што ќе треба долго време целосно да се преземе.

Како што веќе ви кажавме во зависност од должината на видеото ќе мора да почекаме повеќе или помалку време, но во повеќето случаи за неколку секунди или најмногу за една минута ќе го имаме на располагање видеото што го сакаме подготвено за преземање. Откако ќе заврши процесот на преземање, ќе видиме нешто како што е прикажано на следната слика;

OffLiberty

За да завршиме со процесот на преземање на кое било видео на YouTube преку OffLiberty, мора да го избереме форматот што го сакаме, во MP3 за да го преземеме само звукот или Видео за да го преземеме видеото со вклучен звук. Во зависност од тоа која папка сте ја поврзале за преземањата во прелистувачот, датотеката ќе оди на едно или друго место.

Несомнено можностите што ги нуди OffLiberty се многу интересни И, тоа е дека во не неколку наврати сакавме да преземеме видео на YouTube за да можеме да го зачуваме засекогаш. Исто така, во мојот случај ја имам користено оваа алатка безброј пати за да можам да преземам песни за слушање на мојот компјутер, иако пред сè ја користев за да можам да зачувувам песни во живо или комплетни концерти што многу луѓе ги снимаат со своите мобилни телефони и потоа закачете се на услугата. Google.

Поврзана статија:
Како да преземате видеа на YouTube без програми

Се разбира, никој не треба да верува дека ова е единствениот метод за преземање видеа или аудио датотеки од YouTube, бидејќи има уште десетици, иако ова е можеби најдобриот начин за преземање на видео од услугата Google. Ако сакате да знаете други алтернативи, не пропуштајте ја нашата водич за преземање видеа на YouTube од кој било уред.

Дали некогаш сте користеле OffLyberty на преземање долги видеа на YouTube?. Ако одговорот е да, кажете ни за вашето искуство со оваа алатка. Покрај тоа, ние исто така би сакале да ни кажете кои други услуги или алатки ги користите за преземање видеа на YouTube. Може да ни кажете во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку една од социјалните мрежи каде сме присутни.

Поврзана статија:
Најлесен начин за преземање видеа и музика од YouTube

Преземете видеа со EaseUS MobiMover Бесплатно

Друга интересна опција за преземање видеа на кој било уред и од која било локација е да се користи EaseUS MobiMover Free, моќен бесплатен симнувач на видеа што можете да ги користите и на Windows и на Mac и да преземате и пренесувате видеа лесно и удобно.

Преземете видеа во само 2 чекори

Чекор 1: Кликнете на менито Преземач на видеа во лентата со јазичиња и изберете го уредот на кој сакате да преземате видеа.

Чекор 2: Внесете ја URL-то на видеото сакате да преземете и кликнете на копчето за преземање. Откако ќе кликнете на тоа копче, софтверот ќе започне со преземање на видеото што го наведовте и ќе го пренесе на уредот што сте го избрале, било да е тоа вашиот паметен телефон, таблет или истиот компјутер што го користите.

Ако знаете повеќе опции за преземање видеа на YouTube, оставете ни коментар со претпочитаната алтернатива.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

36 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марија dijo

  Дали OffLiberty е бесплатно?

  1.    jose luis dijo

   тоа не работи за мене offlberty што можам да направам смешно

 2.   joserodrigezgarcia19 dijo

  Хаста ел аманекер

 3.   алдана dijo

  е бесплатен ???

 4.   Јорка dijo

  Повеќе не работи, ќе плати?

 5.   Тигар dijo

  Но, тоа веќе не работи

 6.   MEMO dijo

  ПОДОЛГ НЕ РАБОТУВА ПОВЕЕ ... ТРЕБА ДОЛГО

 7.   гус dijo

  всушност, тоа веќе не работи што се случи

 8.   Диего dijo

  веќе не ја отворајте страницата

 9.   Сузи dijo

  Повеќе не работи
  Можеа чекиар
  Што се случува со пукнатина

 10.   Луис Х Лопез dijo

  Многу е добро, се надеваме дека продолжувате да го ажурирате, ви благодарам

 11.   Един зужига dijo

  Един Зужига… Ви благодариме за толку прекрасна алатка за преземање видеа

 12.   Карол dijo

  Имам iPhone 6 .. Не знам каде е зачувана преземената музика

  1.    Робер dijo

   Преземете управувач со датотеки и ќе го најдете таму

 13.   Хавиер dijo

  Ami ase time k нема да излезе од флекситата што ќе и ја дадете и се враќа на дело како на почетокот, но не ја зграпчува музиката што некој знае дали се случила?

 14.   Александар dijo

  Здраво, добро попладне, би сакал да знам зошто страницата не ми дозволува да преземам ниедна песна, ја копирам урл-адресата и не ми дозволува да ја преземам, пишува обидете се повторно и не застанува, јас бев вака неколку дена

 15.   Федестар dijo

  Ми се чини дека YouTube направи безбедносни прилагодувања, како и дизајн, и ограничи некои веб-страници за преземање за својата содржина, вклучително и Offliberty.

 16.   ЕЗЕКВИЕЛ dijo

  ЗДРАВО ЈАС СУМ
  ПРАШАЕ Е ЛИНК XQ тивко не можам да преземам повеќе музика со OFFLIBERTY

 17.   ГРЕГОРИ dijo

  Ми се чини супер супер програма, но јас сум бил за неколку недели кои не ми дозволува да снимам песни или видеоснимки. Би сакал да ми се молам да ми даде решение.
  Ви благодариме многу.

 18.   Григориј dijo

  Програмата не работи за мене неколку недели. Зошто не одговарате на коментарите?

  1.    Мигел Хернандез dijo

   Здраво Грегорио,

   Ова е е-поштата од техничката служба OffLiberty: контакт@offliberty.com

   Ние сме веб-страница за информации и упатства, немаме никаква врска со компанијата што управува со таа веб-страница.

 19.   Вилсон dijo

  Ако програмата е добра, но неколку дена не можам да ја преземам музиката, која е причината? Ви благодарам многу

 20.   стомакот dijo

  што е со offliberty– веќе не работи….

 21.   јаимитрус dijo

  Што е со програмата, таа веќе не ми дозволува да преземам ништо. некој знае друг начин за преземање од mixcloud

 22.   лејди монтеро чакон dijo

  добро попладне ;
  Мојата грижа е следново што се случи е апликацијата да не работи веќе две недели и да ја видам причината затоа што се чини многу добро да видите какво решение ви благодарам многу

 23.   Erick dijo

  Помогнете ја страницата да не работи и одлично ни е потребна помош ...

 24.   Израел dijo

  Поминаа неколку недели откако ми дозволува да преземам музика или видеа, и понатаму ќе ве молам. Одговор

 25.   Ерика јамила dijo

  Здраво, јас се викам Јамила, не можам да преземам музика, што се случува затоа што не можам да преземам музика?

 26.   Јован dijo

  Exlente е многу брз

 27.   Хенри Квезада dijo

  добро попладне сакам да знам што се случи со оваа програма и воопшто не реагира нема начин да преземам музика и оваа програма беше најдобрата до денес помогни ми со одговор благодарам.

 28.   Claudia dijo

  Страницата што поминува не работи

 29.   Gerardo dijo

  Не работи повеќе

 30.   Моника dijo

  Не можете повеќе да преземате музика?

  Се надевам дека ќе можете да ја решите работата ... тие знаат друга страница за да преземат музика

 31.   Ангела dijo

  Беше одлична програма, но пред скоро една година престана да презема нешто. Вистински срам, затоа што беше најдобро кога станува збор за програмите за преземање.

 32.   Никасио Саноја Палма dijo

  Благодарение на животот и на offliberty кои ми дадоа сè.

 33.   Даниел dijo

  Ја користам оваа програма, но понекогаш ставам адреса на музика и ми кажува дека URL-то време не работи: сакам да преземам песни од абора-записи или да ги подигам само епизодите. Понекогаш ви требаат неколку дена да ги ставите видеата и на другите страници оваа, прво, но јас го имам тој проблем со отстапувањето од слобода.