OnePlus 3T ќе биде претставен на 15 ноември

онеплус-3т

Фирмата OnePlus стана веќе некое време една од најдобрите алтернативи за сите оние корисници кои сакаат да уживаат во најновиот хардвер по прифатлива цена. Пред неколку месеци компанијата го лансираше OnePlus 3, модел што е пред добивање на реновирање со лансирањето на OnePlus 3T уред за кој веќе зборувавме во претходни прилики и чија главна новина се наоѓа во процесорот што ќе биде Qualcomm Snapdragon 821, како што потврди американската компанија пред неколку дена преку Твитер.

Најновите вести што ги поврзавме со овој уред се поврзани со датумот на презентација на овој нов модел, датумот закажано за 15 ноември. Овој терминал ќе се појави на пазарот со Android 7.0 под слојот за прилагодување на OxygenOX. Во него, покрај Snapdragon 821, наоѓаме 6 GB RAM и 128 GB простор за складирање. Батеријата исто така ќе умре достигнувајќи до 3.300 mAh

Компанијата го избра сензорот Sony IMX395, сензор со 16 mpx со фокусна решетка од f / 1,7 наместо сегашната f / 2,0.  Екранот на OnePlus 3T ќе биде ист како и претходниот 5,5-инчен модел со резолуција 1920 x 1080. Друга новина што ќе ни ја донесе овој нов уред има врска со цената, цена што ќе се зголеми за 80 евра, за што може, за многу корисници, да престане да биде економската опција што ја претпочитаа последниве години.

Како што објави Евликс, новиот OnePlus 3T ќе се појави на пазарот за 479 долари, многу конкурентна цена, но тоа постепено се оддалечува од првичната политика на компанијата, нудејќи најсовремени терминали по многу разумна цена. На 15-ти ноември ќе се сомневаме и од Актуалидад Гаџет ќе ве информираме за сите новости за овој нов терминал.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.