OnePlus 5T веќе има датум на презентација: 16 ноември

Официјална презентација на OnePlus 5T

слика: Еван Блас

OnePlus е една од компаниите што откако се појави на пазарот со своите терминали, разговараат со секое лансирање. Следното соопштение ќе се одржи овој ноември во Бруклин, Newујорк. И тоа ќе биде за официјално презентирајте го OnePlus 5T.

Тие со недели зборуваат за новиот мобилен OnePlus. Но, официјалното соопштение беше објавено за да се побара. Конечно компанијата дојде до израз и го објави тоа OnePlus 5T ќе биде достапен на 16 ноември во 17:XNUMX часот. (По шпанско време). Малку повеќе информации што можеме официјално да ви ги кажеме. Се разбира, тоа укажува на тоа првите единици се пуштени во продажба на 21 ноември. Продажбата ќе биде отворена за јавноста во 15 часот (по шпанско време). Сега, неофицијално, можеме да ви кажеме повеќе детали. Барем она што се очекува да биде OnePlus 5T.

Според гласините кои се појавуваат на мрежите последните денови, OnePlus 5T би бил паметен телефон со 6-инчен екран со Full HD + резолуција (2.160 x 1.080 пиксели). Исто така, според дизајнот што протече на слики, OnePlus 5T би имал многу намалени рамки, давајќи му целосна важност на екранот.

Во меѓувреме, користениот процесор се очекува да биде Qualcomm Snapdragon 835, црната нога на моментот. И на ова би се додало дека би имало две верзии на OnePlus 5T: една со 6 GB RAM и друга со 8 GB RAM. Исто така, би имало различни капацитети за складирање: 64 или 128 GB.

За возврат, камерата Задните фотографии би имале двоен сензор: по 20 мегапиксели. И нејзината предна камера би имала сензор со резолуција од 13 мегапиксели. Ако сè тече по својот тек, OnePlus е една од компаниите што се обложуваат најмногу на ажурирања; само слушајте ги тековните корисници. Па тоа За OnePlus 5T се шпекулира дека ќе доаѓа со Android 8.0 Oreo инсталиран како стандард.

За момент, компанијата го лансираше првиот закачка на настанот. Иако, сигурно, во текот на овие денови до 16 ноември ќе видиме повеќе официјални информации за новиот член на компанијата. Seeе видиме на ист начин дали сите овие податоци што ви ги покажавме се точни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.