OPPO ќе има и свој настан на овогодинешниот MWC

На само една недела сме од официјалниот почеток на најголемиот настан за мобилна технологија во светот и во овој настан сите или скоро сите производители се присутни на MWC. ОПО што не изненади со бројките за продажба добиени изминатата година во нејзината родна земја, ќе претстави 5x технологија за камери во Mobile World од следните уреди.

Компанијата присуствуваше на MWC веќе неколку години, но обично не прави презентации на хардвер, наместо на софтвер. Минатиот MWC ја претстави својата технологија за брзо полнење за мобилни уреди VOOC, Оваа година се чини дека се одлучува за значително подобрување на камерите и веруваме дека ќе биде за предните камери, бидејќи тие имаат тенденција да се фокусираат многу на нив во нивните уреди.

Oppo денес има малку пазар надвор од азиската граница, но несомнено е компанија што треба да размисли бидејќи чекорите што ги преземаат „наликуваат“ на оние на големиот Huawei. Во секој случај, ќе престанеме да се споредуваме и ќе чекаме следниот понеделник на 27ми кога ќе ни ја покажат оваа новина 5x на штандот на ОПО.

Се чини дека брендот нема да ги промени навиките стекнати во претходните години и затоа се очекува тоа не прикажувајте нови терминали на Светскиот мобилен конгрес, но јасно е дека ако тие претстават, нема да се пласира директно на стариот континент, поради што се сомневаме во хардверска презентација во Барселона. Време е да ги видиме можностите на оваа нова технологија за камери и да се надеваме дека OPPO е лансиран еднаш засекогаш на меѓународниот пазар, иако нема индиции дека ова може да биде наскоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.