Панасоник ја претставува GZ2000, најфинематската телевизија во светот

Panasonic GZ2000

Кога зборуваме за нешто ново за фирма како Panasonic сигурно знаеме дека ќе биде поврзано со најдобра врвна технологија. Во оваа прилика зборуваме за презентација поврзана со аудиовизуелниот свет, телевизорот GZ2000, вистинска формула 1 за целосно уживање во кино без излегување од дома.

ТВ што носи најсовремена технологија во моментот така што искуството во домашното кино е многу задоволувачко. Ако сте од оние кои уживаат во добар филм и пуканки, Panasonic GZ2000 ќе ве натера никогаш да не сакате да се враќате во филмовите. Изразот на „Домашно кино“ го добива своето целосно значење.

Panasonic GZ2000, најреалното искуство во домашното кино

Пристигнува GZ2000 две големини, 55 65 и XNUMX, две големини кои се помеѓу големи или многу големи. Видовме како телевизии, и нивните екрани, како што се случува кај паметните телефони тие не престануваат да растат. И телевизор кој пред неколку години беше одличен, денес не е. Затоа, почнувајќи од повеќе од пристојна големина, излезе со друга што за некои може да биде дури и непристојна.

Фотографија на Panasonic GZ2000

Но, GZ2000 не е само огромен екран. Тој е опремен со сосема нов Процесор HCX Pro. Чип способен за репродукција одлични стандарди за динамички опсег. И неверојатен квалитет на сликата нуди нема да остави никого рамнодушен. Без сомнение, совршена опција да уживате во „вистински“ филм или добра игра, со јасност на боите и резолуцијата што претходно не може да се замисли.

И, ако искуството со гледање е во согласност со она што можеме да го очекуваме од Panasonic, звукот не заостанува. На распоред на вашите звучници свртени кон таванот, и на Долби Атмос и Долби Висон звучни системи, интегриран во телевизијата, направи кино салата никогаш повеќе да не биде иста. Ако чекавте телевизија способна да ве натера да се чувствувате како дома автентично кино искуство, Panasonic GZ2000 е дизајниран за вас.

Оскари на Panasonic GZ2000


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.