PDF Sb - Интернет пребарувач за книги во PDF формат

Денес сите имаме можност да бидеме информирани каде и да сме, благодарение на датотеки во формат pdf, што може да се прочита во кој било тековен мултимедијален плеер, доколку сакате да ги имате информациите што ве интересираат секогаш при рака, препорачуваме апликација што ќе ви овозможи, најдете која било датотека во формат pdf на едноставен начин, апликацијата е именувана PDF Sb.

PDF-SB

PDF Sb е потполно бесплатна веб-апликација, која ни нуди моќна Пронаоѓач на датотеки во pdf. Апликацијата има база на податоци од повеќе од 7 милиони наслови, каде што можеме да најдеме книги На повеќе јазици, при секое пребарување ќе ни биде претставен преглед на корицата, бројот на страниците што ги содржи книгата, големината на датотеката и соодветната врска за преземање на книгата.

Друга опција што ја препорачуваме ако барате одредена книга е тоа пробајте го Amazon Kindle Unlimited бесплатноТака, можете да пребарувате меѓу повеќе од 1 милион книги и сигурно ќе ја најдете онаа што ја барате.

Линк: PDF Sb


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Пабло Гил Антело dijo

    Неодамна ја запознав оваа страница, се надевам дека ќе ми биде корисна при подготовката на мојата теза.