ПЕС еФудбал 2020, реновирање што беше многу добро за него

Нова сезона и нов бран на фудбалски видео игри, овој пат тоа е веќе повеќе од контрастно спарување помеѓу FIFA и PES, помеѓу Electronic Arts и Konami. Имаме еФудбал ПЕС 2020, најсмелата верзија што Конами ја објави за митскиот ПЕС и што ја анализираме за да можете да изберете сега кога и двете игри се на пазарот, дали вреди? Поминавме неколку часови на новиот „Про“ на кој работеше Конами и најдовме низа подобрувања лесно забележливи на сите нивоа, и секако некои слаби точки што се уште ги има и покрај сè.

Што друго се смени во овој нов eFootball PES 2020

Првото нешто, како што можете да видите, е името. Класичниот Pro Evolution Soccer на целиот живот е преименуван во еФудбал ПЕС 2020, потврда за тоа што фирмата има намера да ја направи со играта, да ја професионализира и да потенцира дека Конами работи прецизно на правење симулатор на фудбал, а не само на друг фудбал игра. Општо земено, на ниво на тактика, стратегија и природност на играта, тие се променија што е можно помалку, сепак, наоѓаме поголема динамика со плус побарувачка.

Првите промени се појавуваат во управувањето со топката и движењата што ги правиме без неа, во овој поглед подесувањето на нашиот тим (особено во режимот MyClub) и корекцијата на составот може да означат пред и после во секоја игра. Точноста ќе биде поважна од кога и да е, а исто така и фактот да се понапред од играта, особено во одбраната каде процесорот нема да ги преземе уздите толку безобразно и ќе мора да танцуваме помеѓу потпомогнатиот притисок (притискање на плоштадот) и забраната на грбот, за да не генерираме прекумерни простори од кои ривалот може да ги искористи во форма на длабоки додавања.

Остануваат некои негативности

еФудбал ПЕС 2020 малку ги обнови реакциите на голманите, особено на ниво на истегнувања. Сепак, тие сепак имаат сериозен проблем со реакција, не ја напаѓаат топката вредно еден на еден и понекогаш оставаат премногу простор на голот. Сепак, голманите не е лесно да изненадат во секојдневни ситуации, како што се удари со потпетици или надвор од областа, за ова ќе мора да го искористиме рачното лансирање (држејќи го R2) што ќе биде многу понапорно со правецот, но смртоносно ако сфатиме како што треба.

Тактиката, сепак, тие остануваат сеопфатни и длабоки. Високо прилагодлив, иако зафаќа малку ако не сте редовни во франшизата, но наскоро ќе сфатите дека тоа може да биде разликата помеѓу катастрофалната одбрана или компактен блок. Тактиката игра голема улога во реалниот фудбал, а eFootball PES 2020 има за цел да биде токму тоа. Не можеме да го квалификуваме како негативна точка, мНаместо тоа, тоа е аспект што има тенденција да ги исплаши повеќе „лежерните“ играчи, особено во режимот MyClub или кога ќе избереме да играме на „рангиран“ начин со традиционални тимови.

Лиценци на EFootball PES 2020

Лиценците се вечна војна, оваа година eFotball PES нема да ја има Лигата на шампионите, наместо тоа ги презеде правата на Евро 2020, На ниво на репрезентација, играта исто така ќе се ажурира откако сезоната ќе заврши за да се прилагоди на барањата на сценариото за турнир со овие карактеристики. Ова се лиценци за тим за еФудбал ПЕС 2020:

 • Еуро 2020: бесплатен и ексклузивен DLC
 • Ексклузивно Бока јуниорс и Ривер Плата, со своите стадиони
 • Серија А со Јувентус исклучиво
 • Ладброкс шкотско премиерно првенство
 • Ередивизе од Холандија
 • Норвешка лига во Португалија
 • РСЛ од Швајцарија
 • SporToto од Турција
 • Аргентински Суперлигашки килми
 • Чилеанско првенство во АФП
 • Бразилеирао од Бразил
 • Јупитер Пор Лига на Белгија
 • Данска Суперлига
 • Кинеска Супер лига
 • Лигата на Тојота Тау во Тајланд

Покрај тоа, исклучиво еФудбал ПЕС 2020 ќе управува, меѓу другите, со Камп Ноу, Алијанц Арена и Јувентус стадион, стадиони кои нема да бидат достапни на ривалската ФИФА 20, која наместо тоа ги зема важните лиги како Премиер лигата, Лигата на Сантандер или лиценците од Лигата на шампионите. Дуелот на лиценците може лесно да се реши преку класичните датотеки со опции и режимот за уредување е достапен во eFootball PES 2020.

Новата и обновена Мастер лига и консолидација

Сега зборуваме за традиционалниот режим на игра PES и оној што ни одзема најмногу часови кога немаше режим на Интернет, некои од нас играат видео игри веќе некое време (исто така достапни и за компјутер). Сега можеме да избереме легенди за тренер, како C. Круиф или Марадона, со одредена кинематска природа и многу сличен на режимот на кариера на ФИФА во тој поглед, Зачувајте ги разликите што во режимот на Мастер лигата ќе мора да управуваме со тимот од почеток до крај за да го однесеме до ardвезда, младите starsвезди ќе направат разлика.

Importantе мора да разговараме со техничкиот директор, па дури и прес-конференции пред важните натпревари. Одлуките мотивирани од печатот или остатокот од персоналот можат да направат разлика. Пазарот за трансфери е подобрен со усвојувањето на ажурирањата, бидејќи првите изданија дадоа некои неверојатни опции. Ова е сè уште еден од најзабавните режими на офлајн игра достапни за фудбалски видео игри.

Од своја страна, режимот myClub одлучи да остане скоро непроменет, кооперативни онлајн натпревари до три против три, неформални натпревари и постојани онлајн турнири. Определување на денот на натпреварот, Со секоја важна игра (како што се случи со Атлетико - Реал Мадрид), неколку часа можете да бидете дел од еден од двата тима и да заработите поени за тоа во конкуренција во реално време. На ниво на коментатор, Карлос Мартинез и ioулио Малдонадо (Малдини) сè уште се гулаби, со заостанато и не многу динамично сценарио, од моја гледна точка, најлошото од играта.

Јасен облог за иднината

Разликата помеѓу ФИФА и ПЕС не беше толку мала одамна, Сè уште е најреална игра и е близу до симулацијата на фудбалот, таа одржува полирана основа од последните години и покрај аспектите за подобрување, како што се голманите на кратки растојанија. Сепак, главната промена што Конами треба да ја преземе е на ниво на режими на игра. Можете да купите eFootball PES 2020 по најдобра цена на вообичаеното место на продажба или на ОВОЈ ЛИНК.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.