Pixabay лансираше две алатки за Photoshop и Microsoft Office

Pixabay со Microsoft Office

Сигурно, ако сте од оние кои сакаат да ги илустрираат вашите списи, презентации, корици, итн. со слики, сигурно паднавте на Пиксабеј во некоја пригода. Овој портал е едно од најголемите складишта на бесплатни и бесплатни хонорари слики во светот. И бидејќи тие знаат дека неговата употреба станува сè пошироко распространета, тие одлучија да започнат две алатки за олеснување на неговата употреба во апликации како Adobe Photoshop и Microsoft Office.

Вистината е дека иако Pixabay е голема банка на бесплатни слики, не е помалку точно дека мора да бараме слики што нè интересираат, да ги изберат, да ги преземат, да ја ретушираат нејзината големина и да ги постават таму каде што сме заинтересирани, не прави да трошиме време Пиксабеј го знае ова и затоа сакаше да лансира две потполно бесплатни алатки за две популарни програми во компјутерскиот свет: Adobe Photoshop и Microsoft Office.

Алатка Pixabay за Adobe Photoshop

Во првиот случај тоа е а дополнување за Adobe Photoshop што ќе го олесни пребарувањето слики и ќе ги додаде на нашите проекти на многу полесен и побрз начин. Во меѓувреме, во случајот на Microsoft Office, ние исто така зборуваме за a продолжување. Неговата цел? Истото како и во претходниот случај: заштедете време и поголема интеграција со апаратот за автоматизација на канцеларијата пар екселанс.

Во вториот случај, Pixabay објавува дека алатката што ја лансираа е компатибилна со следниве апликации во нивниот пакет: PowerPoint 2013 SP1 +, PowerPoint 2016+, PowerPoint 2016 за Mac, PowerPoint Online, Word 2013 SP1 +, Word 2016+, Word 2016 за Mac, Word Online.

Конечно, кажете ви дека во ниту еден случај на корисникот нема да му биде прикажано рекламирање и дека и двете функции се избрани во последната «Предизвик за програмери на Pixabay 2017». И додека екстензијата за Adobe Photoshop е дело на Португалецот Лукас Родригес. Во меѓувреме, алатката за Microsoft Office е идејата на Британците Даниел Кис-Наги.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.