Pixelmator Pro, алтернатива на Фотошоп за корисниците на Mac, излегува на пазарот

Во моментов, ако сакаме да уредиме фотографии или да создадеме дизајни, во екосистемот Mac, можеме да го најдеме различни алтернативи, и бесплатни како GIMP или платени како Photoshop. Но, покрај тоа, на располагање ни е и Pixelmator, апликација која штотуку е обновена и на која се додадени нови функции и е додадено и презимето Pro.

Главната разлика што ни ја нуди про верзијата на Pixelmator со традиционалната верзија, ја наоѓаме во таа попрофесионална верзија прави употреба на машинско учење и вештачка интелигенција за извршување на некои од задачите, како избор на позадина и некои алатки за уредување на слики.

Пикселматор е а неразорлив уредник на фотографии, тоа е, работи со слоеви, така што можеме да примениме голем број елементи и модификации на сликата без да го менуваме оригиналот. Работниот прозорец ни нуди многу почист интерфејс каде што се скриени панелите што обично ги користиме и кои се појавуваат кога ќе го лизнеме глувчето на делот од екранот каде што се наоѓаат, оставајќи многу повеќе простор за сликата со која се занимаваме во тој момент .

Пикселматор е компатибилен со форматот што го користи Photoshop за зачувување на слоевите, .psd, за да можеме да отвориме секаков вид датотека креирана со платформата Adobe во Pixelmator. Понекогаш, во зависност од употребените фонтови, резултатите оставаат многу да се посакаат, особено ако верзијата на користениот Фотошоп е стара, но по правило, резултатите од увозот се повеќе од задоволителни.

Оваа нова верзија, која Има цена од 59 евра, е достапна директно преку Mac App Store и според. Употребата што ја користиме за Photoshop, оваа нова апликација може да стане совршена замена, по многу пониска цена од онаа што ја нуди Adobe со Photoshop.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.