Plex ни овозможува да пренесуваме музика од нашиот медиумски центар преку Android Auto

Google

И Плекс и Коди станаа главни, и би можеле да кажеме само квалитетни опции ако сакаме да поставиме медиа центар во нашиот дом и на тој начин да складираме филмови, музика, фотографии ... Иако е точно дека има и други опции на маркетот, ниедна од нив не ни нуди толку многу опции како Плекс и Коди.

Додека веќе некое време, Коди се чини дека е во окото на бурата за пиратерија, Плекс го продолжува својот пат со добро темпо и додава нови функции секој поинтересен од последниот. Последната функција што ја додаде, ни овозможува да ја пуштаме музиката зачувана во нашиот медиумски центар преку стриминг преку Android Auto.

Оваа функција е идеална ако користиме Plex за да ја имаме целокупната музичка библиотека при рака затоа што музичките услуги со стриминг не се наша работа, или затоа што нашите музички вкусови се посебни или едноставно затоа што ја конвертиравме обемната музичка библиотека во која имавме MP3 ЦД секогаш имај го при рака. Работата на оваа опција е иста како онаа понудена од Пандора или Спотифај, без да одам понатаму, но со таа разлика што музиката што треба да се репродуцира се добива од нашата лична библиотека сместена во медиумски центар.

исто така, ни овозможува да ја пуштаме музиката што претходно сме ја преземале на нашиот уред, во случај да не сакаме да ја користиме нашата стапка на податоци. Благодарение на оваа нова опција, можеме да ја контролираме репродукцијата на нашиот медиумски центар директно од мултимедијалниот интерфејс на нашето возило на кое е поврзан нашиот паметен телефон, или преку USB или безжично.

Оваа одлика ќе започне да пристигнува во следните неколку дена како ажурирање. Ако немате возило со оваа технологија, исто така можете да продолжите да ја пуштате омилената музика од вашиот медиумски центар преку вашиот паметен телефон без никаков проблем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.