Со мофи Powerstation USB-C XXL можеме да полниме до MacBook Pro, како и други уреди

Во последните месеци видовме како тие почнаа да стануваат уреди што треба да се земат предвид кога одат на патување со нашиот компјутер, батериите што ни овозможуваат да го наполниме нашиот лаптоп каде и да сме без да се грижиме за приклучоци или не. Во моментов на пазарот можеме да најдеме голем број батерии од овој тип, но ако треба да истакнеме една пред сè, тоа е производителот мофи.

мофи е на пазарот многу години куќишта за производство со интегрирана батерија да ги прошириме капацитетите на нашите терминали Apple iPhone и Samsung Galaxy главно. Но, тоа ни нуди и надворешни батерии за полнење на нашиот уред каде и да сме. Логичен чекор беше да создадеме надворешна батерија што ќе ни овозможи да го полниме лаптопот без потреба од приклучоци.

Мофи USB-C XXL Powerstation излегува на пазарот со a Капацитет од 19.500 mAh повеќе од доволен за да се заврши полнењето на MacBook Pro. Покрај тоа, тој ни овозможува да го користиме истовремено со поврзување на други мобилни уреди компатибилни со брзо полнење, бидејќи е способен да понуди излезна моќност до 30w преку USB-C конекцијата.

Покрај излезот USB-C, тој ни нуди и USB-A порт, за да можеме да полниме кој било друг уред без да мора да користиме брзо полнење. Времето на полнење на оваа гигантска преносна батерија е само 3 часа, благодарение на неговиот систем за брзо полнење. Во однос на употребените материјали, оваа преносна батерија ни нуди отпорна ткаенина со ексклузивен дизајн, многу удобна сензација на допир што исто така ги чува заштитени и батеријата и остатокот од уредите складирани на истото место и без гребење додека се движиме.

Мофи Powerstation USB-C XXL има цена од 149,95 €, Достапно е само во црно и можеме да го купиме директно во која било продавница на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.