Pulsefire Mat RGB од HyperX, идеален подлога за ваше поставување

Матката е „суштински“ елемент за да ни го понуди најдобриот можен резултат во нашата поставка за игри, и на тој начин можеме да постигнеме најголемо триење и работна област што резултира со подобра прецизност при развивање на нашата техника „игри“.

HyperX го лансира својот најнов облог, Pulsefire Mat RGB со големина XL со динамични светлосни ефекти. Откријте со нас оваа нова подлога за поставување игри што прави многу за дизајнот и пред се за нашето искуство кога играме игри, додаток што ќе ве придружува во вашите долги денови како гејмер.

Оваа подлога има површина за играње од 900 x 420 милиметри, нудејќи еластични материјали за да ни овозможи удобно да го собираме без да го оштетиме. Имаме лесна контура која ги избегнува познатите навои придружени со познатата ЛЕД лента.

На врвот го наоѓаме RGB системот за осветлување на допир LED кој има три однапред дефинирани функции, меѓутоа, додека го поврзуваме преку USB на нашиот компјутер, Можеме да ги искористиме предностите на софтверот HyperX Ngenuity за да ги прилагодиме неговите две целосно независни и прилагодливи зони на осветлување. Според моите желби, однапред дефинираниот режим со движење е најпријатен од ден на ден.

  • Анти-лизгање
  • Гумена основа
  • Дебелина: 4 мм
  • Тежина: 935 грама

Имаме текстилна површина со висока густина која ни помага да ја одржуваме чиста и секако ги подобрува перформансите и лизгањето на глувчето, во овој поглед нашите сензации беа брилијантни, претставувајќи се како одлична алтернатива.

Постепено, единиците ќе пристигнат од HyperX Pulsefire Мат RGB достапни преку официјалната веб -страница на брендот, Со почетна цена од 59,99 евраНа Иако наскоро ќе можеме да го најдеме во други редовни дистрибутери на брендот како што се Амазон и компјутерски компоненти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.