Razer може да претстави „паметен телефон“ за гејмерите на 1 ноември

Nextbit му помага на Razer во гејмерите на паметни телефони

Razer е компанија позната по својата траекторија во светот игри; што е да се каже, светот на компјутерските видео игри. Покрај тоа што има каталог на лаптопи за оваа употреба, тој е и производител на периферни уреди како што се тастатури, глувци или слушалки. Како и да е, На 1 ноември, Разер ќе претстави нов тим тоа нема никаква врска со неговата кариера.

Во јануари оваа година, Razer го купи градителот на паметни телефони Nextbit, креаторот на мобилниот Робин базиран на облак. Сомнежите станаа поголеми и е дека извршниот директор на „Razer“ самиот коментира дека се заинтересирани за влез во секторот за мобилни игри. И можеби најдобриот начин да го направите тоа е да се обложувате на мобилен телефон фокусиран на практикување на игри.

razer ќе го претстави паметниот телефон 1 ноември

Според самата компанија, следниот 1 ноември Razer ќе претстави нешто ново. И, како што може да се види на закачката што е објавена, можете да видите личност со мал уред во рацете. Исто така, познато е дека намерите се да се обложуваат на телефон базиран на Android. И вистината е дека платформата нуди голем број наслови за играње преку нејзината продавница Google Play.

Првите обложувалници се насочени од терминал со голем екран и со резолуција со високи перформанси. Исто така, ако има нешто што играчите сакаат, тоа е добро аудио, па затоа треба да биде уште еден од безбедните облози на паметниот телефон Razer. Додека, важно е да видиме дали компанијата сака да понуди физички контроли на шасијата. Или, ако продаде некој вид надворешен додаток за да може да игра со малку поголема леснотија.

Сè уште не е сигурно дека станува збор за а паметен телефон. Сепак, Разер веќе го искоментира тоа во последните месеци тие поминаа долг пат во овој поглед. И сето тоа благодарение на соработката на членовите на Netxbit. Кој е вашиот облог?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.