Razer Phone, ова е моќниот гејмерски смартфон на компанијата

Razer Phone игра на екранот

Се шушкаше дека може да се работи за паметен телефон. И така конечно беше. Компанијата Razer работеше на моќен мобилен телефон кој ќе му служи на корисникот како центар за мобилни игри. Така е роден е Razer Phone, мобилен телефон фокусиран на игри дека многу корисници ќе бидат желни да ги добијат своите раце.

Razer Phone е терминал кој има целосно алуминиумска шасија, погоден за секоја ситуација и за целокупниот изглед да биде повеќе премија. Од друга страна, екранот што го има достигнува до 5,7 инчи дијагонално и неговата резолуција е QHD (2.560 x 1.440 пиксели). Тоа е, корисникот ќе може да ужива во слики со висока резолуција. Ниту, треба да заборавите дека Razer Phone има стапка на освежување од 120 Hz, нешто што повеќето гејмери ​​ќе го ценат секој ден.

Од друга страна, напојувањето не претставува проблем за овој мобилен телефон на Razer. И тоа е дека компанијата одлучи да вметне еден од најновите чипови на Qualcomm. Да бидеме поконкретни, Snadragon 835, истиот процесор како Samsung Galaxy S8 или OnePlus 5. Но, она што е навистина моќно е делот за RAM меморија. Razer Phone ќе се одликува со 8 GB меморија, рангирање на врвот на подиумот на телефони со Android. Капацитетот на складирање е 64 GB и може да се продолжи со картички MicroSD до 2TB.

Како и обично, задниот дел има а двојна фото-камера: два сензори (резолуција од 12 и 13 мегапиксели) со кои можете да добиете многу интересни фаќања со замаглување на позадината. Предната камера е 8 мегапиксели. Овој е фокусиран на видео повици или да ве оствари самоили.

Razer Phone мобилен за гејмери

Од друга страна, од Razer тие исто така се определија за добар квалитет на звукот. Оттука, овој Razer Phone има двоен преден звучник - стерео - со технологија Dolby Atmos за опкружувачки звук. Исто така е овластен за Долби ТХХ. Во меѓувреме, компанијата соопшти дека работи со главните развивачи на мобилни игри. И, тие се обидуваат да добијат многу идни наслови за лансирање со поддршка од 120Hz.

Што се однесува до оперативниот систем, Android Nougat (Android 7.0) ќе биде верзијата што Razer Phone ја има инсталирано при неговото лансирање. Сепак, компанијата предупредува на тоа во пролет 2018 година ќе се ажурира на Android Oreo (Android 8.0). Бидете внимателни, бидејќи ниту тие не го заборавија енергетскиот дел. И дали терминалот ќе има 4.000 милиамперска батерија и ќе можете да ја искористите технологијата Брзи полнења 4+ на Qualcomm. Со ова се постигнува 50% капацитет за 40 минути.

Razer Телефон е во функција

Конечно, истиот месец ноември, тој стигнува до некои пазари преку операторот Три. Овие земји се: Данска, Шведска, Ирска и Велика Британија. Y неговата цена ќе биде 749,99 евра. Другите пазари ќе бидат додадени до крајот на годината.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.