Razer Ornata, првата меха-мембранска тастатура на пазарот

разер-орната

Razer продолжува во својата војна да лансира скапи, иновативни игри производи со многу зелени светла на нив. Последниот е Razer Ornata, првата меха-мембранска тастатура на пазарот. Оваа технологија е дизајнирана да ги комбинира најдоброто од мембраната и придобивките од механичките тастатури. И покрај фактот дека тие практично исчезнаа од пазарот со години наназад, чудната лудост за игри предизвика корисниците да се вратат на механичките тастатури, иако придобивките од мембранските тастатури со добар квалитет се минимални, и покрај фактот дека трошоците за производство и малопродажба на механичар се јасно повисока.

На овој начин и со оваа нова технологија, тие овозможуваат мек допир, одржувајќи го чувството на употреба на механичка тастатура, со поцврсто и подолго притискање. Со ова, Razer има за цел да ги подобри повратните информации на секој клуч, како и брзината на дејствување на истите. Јасно е дека оваа нова тастатура ќе му даде ефикасно и удобно искуство на секој што ќе напише на тоа, она што не го знаеме е дали е навистина насочена кон гејмерската јавност. Според Разер, Оваа тастатура е резултат на долгогодишно истражување и развој, создавајќи ја најдобрата тастатура за гејмерите.

Извршниот директор на Razer, Мин-Лианг Тан е навистина горд на работата што ја завршија. Но, да дојдеме до доброто, карактеристиките. Оваа тастатура ќе има Razer Chroma, независна LED технологија што ви овозможува да го прилагодувате осветлувањето, со повеќе од 16,8 милиони тони. Верзија на тастатурата со позадинско осветлување втоа ќе чини 99,99 €Во меѓувреме, ако не ви се допаѓаат малите светла што произлегуваат или мислите дека не вреди, ќе ги имате на располагање Razer Ornata без преносно диско за само 79,99 €. Друг производ за најсложените играчи, дизајниран за оние кои навистина пишуваат, контрадикторен, нели?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.