Realme 3 Pro е достапен од јуни по многу разумна цена

Realme 3 Pro

Во последниве години, видовме дека голем број азиски компании почнаа да одат надвор од своите граници со цел да достигнат поголем број на потенцијални корисници. Xiaomi, Vivo, Oppo се јасни примери, на кои сега Realme сака да додаде, компанија што само што го претстави Realme 3 Pro.

Realme штотуку го претстави во Мадрид, Realme 3 Pro, што ќе биде првиот терминал што официјално се појави на шпанскиот пазар, без да зависиме од азиските продавници каде што би можеле да ги купуваме долго време, што очигледно обезбедува дополнителна гаранција што не можевме да ја најдеме купувајќи ја директно од Кина. Ако сакате да дознаете повеќе детали за овој терминал, ве поканувам да продолжите да читате.

Реалме не се роди преку ноќ, но излезе од пазувите на азискиот гигант Опо. Realme 3 Pro доаѓа на шпанскиот пазар како одлична опција за разгледување во рамките на влезот / средниот опсег, барем според цената, бидејќи ако ги погледнеме неговите карактеристики, гледаме дека средниот опсег нема апсолутно ништо.

Спецификации на Realme 3 Pro

Екран Тип на IPS од 6.3 инчи - 19-5: 9 - 409 dpi - заштита од Gorilla Glass 5
Рефлексија на екранот FullHD + 2.340 x 1.080 пиксели
Процесор Кученце 710
Графикон Адрено 616
RAM меморија 4 / 6 GB
Внатрешно складирање 64/128 GB може да се прошири преку microSD
Задна камера Главни 16 mpx произведени од Sony со бленда од f / 1.7 - секундарни 5 mpx со бленда f / 2.4
Предна камера 25 mpx со бленда f / 2.0
Димензии × × 156.8 74.2 8.3 мм
тежина 172 грамови
Batería 4.050 mAh со поддршка за брзо полнење
Андроид верзија Андроид 9 со слој за прилагодување ColorOS 6.0
безбедност Читач на отпечатоци
Conectividad Bluetoot 5.0 - AC Wi-Fi

Realme 3 Pro цена и достапност

Како што можеме да видиме во табелата за спецификации, овој модел ни нуди многу високи спецификации и тие немаат многу врска со моделите што во моментов можеме да ги најдеме на пазарот над 200 евра. Realme 3 Pro во верзија на 4 GB RAM и 64 GB простор ќе бидат достапни од 5 јуни за 199 евра.

Но, ако 64 GB е кратко за нас и не сакаме да користиме microSD картички, можеме да го избереме моделот на 6 GB RAM меморија и 128 GB простор за 249 евра. Двата терминали ќе бидат достапни во две бои; Нитро сина и молња виолетова.

Каде да го купите Realme 3 Pro

Realme 3 Pro

Realme 3 Pro ќе биде достапен преку вашата веб-страница во Европа. Терминалот Arriveе пристигне со веќе инсталирано калено стакло и покривка за заштита на терминалот, сè додека не можеме да ги добиеме другите модели кои порано или подоцна ќе станат достапни на Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.