Realme 3 Pro веќе се продава во Шпанија од 199 €

Евтиниот уред на брендот Realme, поделба на Oppo, конечно пристигнува во Шпанија со цени од 199 евраПотсетуваме дека во „Ажуелидад гаџет“ претходно го анализиравме овој уред, затоа препорачуваме да одите преку нашиот канал на „Јутјуб“ за да ја видите подлабоката анализа на шпански јазик што е направена на „Реалме 3 Про“.

Технички спецификации Realme 3 Pro
Бренд Realme
Модел 3 Про
Платформа Андроид 9.0 пита со колор ОС 6.0
Екран 6.3-инчен OLED со Full HD + резолуција од 2.340 x 1.080 пиксели и сооднос 19.5: 9 - 409 PPP
Процесор Qualcom Snapdragon 710 8-јадрен до 2.2 GHz
Графичкиот процесор Qualcomm Adreno 616
RAM меморија 4/6 GB LPDDR4x
Внатрешно складирање 64/128 GB (може да се прошири со microSD)
Задна камера Двоен сензор: 16MP f / 1.7 Sony IMX519 + 5MP f / 2.4
Предна камера 25 MP со решетка f / 2.0
Conectividad Bluetooth 5.0 - WiFi Dual Band - DualSIM - eSIM - microUSB OTG - AGPS и GLONASS
Други карактеристики Задниот сензор за отпечатоци и отклучување на лицето со камера - 3.5 мм mmек - FM радио
Batería 4.045 mAh со брзо полнење VOOC
Димензии 74.2 mm x 156.8 mm x 8.3 mm
тежина 172 грамови
цена од 199 евра

 

Запомнете дека можете да го купите во Официјална веб-страница на Realme за Европа во двете бои достапни од следниот ден 5-ти јуни. Haveе ја имате верзијата на 199 € со 4 GB RAM и 64 GB складирање, додека од 249 € ќе имаме 6 GB RAM и 128 GB складирање, 50 евра се многу добро инвестирани во овој терминал што јасно се позиционира како конкуренција на Xiaomi во Шпанија, Realme дојде да остане и се надеваме дека ќе продолжиме да ви ги покажуваме своите терминали.

Со овој нов смартфон со Android, кој нуди максимални перформанси по прифатлива цена, убедени сме дека новиот Realme 3 pro, со сите овие предности, ќе им се допадне на потрошувачите во Европа, особено на младите. - Леви Ли, директор на Realme Europe

Секое сомневање во врска со уредот, можеме да го решиме во полето за коментари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.