Roborock го носи самопразнењето и во средниот опсег

Roborock, компанија специјализирана за развој и производство на роботски и безжични правосмукалки за домаќинство, денес го претстави својот нов роботски вакуум и основен пакет од средна класа, Roborock Q7 Max+, првиот модел од неговата нова серија Q.

Со овој нов производ, што нуди интензивно вшмукување 4200PA заедно со издржлива гумена четка која ја отстранува длабоката нечистотија од теписите и пукнатините на подот. Гумената четка е многу отпорна на заплеткување на косата, што го олеснува одржувањето. Дополнително, Q7 Max+ се чисти и вакуумира истовремено, со постојан притисок од 300 g и 30 нивоа на проток на вода за прилагодување.

Придружуван од новиот Auto-Empty Dock Pure го испразнува резервоарот автоматски по секој циклус на чистење, овозможувајќи до 7 недели празнење без напор. Понатаму, за прв пат во модел на Roborock, резервоарот за вода од 350 ml и чашата за прашина од 470 ml се комбинирани за лесно користење.

Q7 Max+ е достапен во црно-бело за цена од 649 евра, додека роботот Q7 Max, исто така достапен, има RRP од 449 евра.

На технолошко ниво, новата функција за 3D мапирање интегрира поголем мебел, како софи или кревети, на мапата, на тој начин подобро да се разбере просторот на куќата. Исто така, овозможува опција за практично чистење околу мебелот со едноставно допирање на апликацијата. Сепак, базиран на ласерскиот систем за навигација PresciSense на Roborock, Q7 Max+ мапира и планира ефикасна рута за чистење, притоа овозможувајќи ви да го изберете најзгодниот режим, вклучувајќи распоред, па дури и прилагодени рутински поставки, како што е максимално чистење од кујната после секој оброк


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)