Roborock повторно ја измислува индустријата на CES 2022

Roborock, компанија специјализирана за развој и производство на роботски и безжични правосмукалки за домаќинство, денес претставена на Consumer Electronics Show 2022 (CES) нејзиниот нов предводник, Roborock S7 MaxV Ultra. Со нов паметен приклучок за полнење, S7 MaxV Ultra работи со најнапредните технологии на Roborock досега за да обезбеди супериорно чистење и уште поголема удобност.

Основа за полнење што прави сè: Компатибилноста со новата база за одвод, испирање и полнење на Roborock овозможува рачното одржување да се минимизира за корисниците. Чистачот автоматски се брише за време и по сесиите за чистење, осигурувајќи дека S7 MaxV Ultra е подготвен за вашето следно возење. Основата за полнење исто така сама се чисти додека ја миете џогерот, одржувајќи ја станицата во добра форма. Исто така, функцијата за автоматско полнење на резервоарот за вода му овозможува на S7 MaxV Ultra да вакуумира и брише до 300 m2, 50% повеќе од неговите претходници, додека вреќата за прав содржи нечистотија до 7 недели.

Нов систем за избегнување пречки ReactiveAI 2.0: Опремен со комбинација од RGB камера, структурирано 3D осветлување и целосно нова единица за невронска обработка, S7 MaxV Ultra попрецизно ги препознава предметите на патот и брзо се прилагодува за чистење околу нив, без оглед на условите на осветлување. Плус, го препознава и лоцира мебелот во апликацијата, овозможувајќи ви да започнете брзо чистење околу трпезариските маси или софи со допир на икона во апликацијата. Дури ги идентификува просториите и материјалите на подот и препорачува идеални шеми за чистење како што се низата, моќта на вшмукување и интензитетот на чистење. S7 MaxV Ultra е сертифициран од TUV Rheinland за неговите стандарди за сајбер безбедност.

Со познатата технологија VibraRise: Дизајниран за сесии на непрекинато чистење, S7 MaxV Ultra ја поседува познатата технологија VibraRise® на Roborock: комбинација од звучно чистење и џогер што се крева самостојно. Sonic чистење го брише подот со висок интензитет за да ја отстрани нечистотијата; додека џогерот може да направи непречена транзиција на контрастни површини, на пример, автоматски се крева во присуство на теписи.

Во комбинација со максимална моќност на вшмукување од 5100 pa, S7 MaxV Ultra нуди подлабоко чистење. S7 MaxV Ultra (S7 MaxV роботска правосмукалка и база за празнење, перење и полнење), ќе биде достапен во Шпанија по цена од 1399 евра, во вториот квартал на 2022 година. Роботот правосмукалка S7 MaxV може да се купи и одделно за цена од 799 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.