Предупредување: Употреба на недефинирана константа AFF_LINK - се претпоставува „AFF_LINK“ (ова ќе фрли грешка во идната верзија на PHP) во /media/actualidadgadget.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php on-line 22

Предупредување: Употреба на недефинирана константа AFF_LINK - се претпоставува „AFF_LINK“ (ова ќе фрли грешка во идната верзија на PHP) во /media/actualidadgadget.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php on-line 22
Roborock S7: Високо чистење сега со ултразвучно чистење | Вести за гаџети

Roborock S7: Високо чистење сега со ултразвучно чистење

Роботските правосмукалки со текот на времето пораснаа во големината и можностите, кои започнаа како производ со малку сомнителна ефикасност, стана производ способен да ни го олесни животот, особено кога станува збор за брендот. Роборок, специјалист за врвни интелигентни роботи.

Откријте со нас кои се сите нејзини новини и ако разликата помеѓу врвните роботски правосмукалки оди далеку од цената, дали навистина вреди?

Како и во многу други прилики, и овој пат решивме да вклучиме видео во нашата анализа, само што решивме да создадеме „специјално“ видео во кое ќе можете да видите многу повеќе од обичен преглед, ќе имате прецизни детали и информации за конфигурацијата на уредот и многу повеќе. За да го направите ова, треба само да го репродуцирате видеото каде ќе ги најдете сите информации што зборовите не се способни сами да ги развиваат. Искористете ја можноста да се претплатите на нашиот канал на YouTube каде ќе најдете мноштво содржини и да ни помогнете да продолжиме да растеме.

Дизајн: Бренд на куќа

Роборок продолжува да се обложува на нешто што работи. Неговите дизајни се лесно препознатливи и тоа му донесе огромно задоволство кај неговите корисници. и секако бројна продажба. Постојат многу изданија со многу сличен дизајн, со тој централен екстрактор на врвот, целосно кружен и прилично висок уред проследен со две нијанси за избор, бела или црна. Секако, како и секогаш се обложуваме на пластични материјали, три копчиња за конфигурација во предниот центар и интерактивна ЛЕР која ја менува својата нијанса според претставената функција.

 • Содржина на кутијата:
  • товарна порта
  • Кабел за напојување
  • Roborock S7
 • Димензии: 35,3 * 35 * 9,65 см
 • тежина: 4,7 кг

Имаме заден капак што при подигнување ни покажува цврст резервоар и индикаторот WiFi. На дното го имаме централниот гумен ролери, неговиот извлекувач, слепото тркало и единствен „колектор“, овој пат изработен од силикон. Резервоарот за вода и прилагодувањето за подлогата за чистење остануваат на задниот дел. Дизајн сличен на оној што е забележан досега, да, квалитетот на прилагодувањата и лМатеријалите, кои брзо не прават да сфатиме дека имаме работа со прилично врвен производ. Во пакетот не наоѓаме, да, каков било вид на замена за додатоците за чистење.

Технички спецификации: Ништо не недостасува

Одиме директно на моќта на вшмукување, еден од најодлучните делови кога станува збор за диференцирање на овој тип на уреди. Ништо помалку од 2.500 Паскали што брзо нè натера да сфатиме дека овој Roborock S7 ќе може со секаква нечистотија. За да го зачувате она што го собирате, има депозит од 470 милилитри што се вади одозгора и има ХЕПА филтер заменливи ако е потребно.

Имаме WiFi конекција за управување со вашата апликација, целосно компатибилна со Алекса, Сири и „Помошник на Гугл“. Говорејќи сега за ултразвучно чистење, ние се фокусираме на фактот дека имаме депозит од "само" 300 милилитри за што ќе зборуваме следно. Важно е да се спомене дека ќе биде компатибилен само со 2,4GHz WiFi мрежи за да се прошири опсегот на работа.

Имаме прилично едноставна и типична станица за полнење за брендот, со LED индикатор за статус и стандардизиран кабел за поврзување на напојувањето. Се разбира, барем трансформаторот е интегриран во основата што нуди прилично ефикасни перформанси во однос на потрошувачката.

Апликацијата Roborock, додадена вредност

Софтверот е особено важен дел. Неговата првична конфигурација е крајно едноставна:

 1. Преземете ја апликацијата (iOS / Андроид)
 2. Вклучете го Roboorock S7
 3. Притиснете ги двете странични копчиња на Roborock S7 додека не трепка WiFi LED (каде што се наоѓа резервоарот за цврсти материи)
 4. Пребарувајте од апликацијата
 5. Внесете ја лозинката за мрежата WiFi
 6. Itе го конфигурира автоматски

Едноставно е да го активирате Roborock S7. На нашето видео ќе ги видите различните поставки, како и можноста за промена на јазикот, закажување време за чистење и многу повеќе. Сепак, вреди да се спомене дека неговата примена ќе ни овозможи да управуваме со мапите на нашиот дом, да прилагодиме три нивоа на вакуумска моќност, уште три на моќност на чистење и дури да ги прилагодиме областите во кои сакаме да се исчисти.

Различни режими за чистење и чистење

Започнуваме со аспирација, режимот што најчесто ќе го користиме и кој ги користи различните LiDAR сензори за да ги искористи перформансите:

 • Тивок режим: Режим на мала потрошувачка што го приближува уредот до три часа автономија.
 • Нормален режим: Режим што ќе му овозможи на уредот автоматски да ја прилагоди моќноста на вшмукување врз основа на откривање на нечистотија и теписи.
 • Турбо режим: Нешто помоќно и бучно, особено препорачано кога има поголема нечистотија и остатоци.
 • Максимален режим: Користи 2.500 Pa моќност, крајно бучна и би рекле дека дури и досадно, да, нема да има нечистотија што ќе се спротивстави.

Во однос на однесувањето на Roborock S7 со теписите Можеме да се прилагодиме на три различни опции: Избегнувајте го; Рамирање и деактивирање на чистење; Зголемете ја моќноста на вшмукување кога ќе се открие. Секогаш се обложувам на најновата верзија и перформансите беа исклучителни.

Многу опции, исто така, за ултразвучно чистење што нè изненади токму од тоа колку добро работи. Толку многу што би го препорачале дури и за паркет или дрвени подови, нешто што претставуваше ризик кај слични уреди до сега. Vibе вибрира со фреквенција до 3000 пати во минута. Сето ова е сè уште далеку од рачно чистење во однос на керамичките подови, но според мене доволно е за дневно одржување на палубата, да, заборавете на чистењето на озлогласената нечистотија.

 • Светло чистење
 • Умерено чистење
 • Интензивно чистење

Има рекламаРезервоар од 300 милилитри во која сакаме да ве потсетиме, не можете да вклучите производи за чистење, самата марка укажува дека може негативно да влијае на јачината на производот.

Одржување и автономија

Како што добро знаете, овој уред има индикатор за одржување во неговата примена. За ова мора да го земеме предвид тоа ХЕПА филтерот може да се пере и дека ќе треба да го замениме најголемиот дел од потрошниот материјал во рок од приближно шест месеци. На ист начин, чистењата ќе бидат програмирани така што:

 • Главна четка: Неделно
 • Странична четка: Месечно
 • ХЕПА филтер: На секои две недели
 • Крпа за чистење: После секоја употреба
 • Контакти и сензори: Месечно
 • Тркала: Месечно

Во однос на автономијата, Varyе варира помеѓу 80 минути и 180 минути во зависност од бројот на функции, ова ќе помогне да се исцедат 5.200 mAh од батеријата до максимум.

Мислење на уредникот

Очигледно овој Roborock S7 исполнува скоро сè што е ветено, нешто што може да се очекува од производот од 549 (AliExpress). Чистењето е сè уште далеку од традиционалното чистење во керамички соништа, сепак, правосмукалката и неговата ефикасност придружена со многу сложена апликација многу помага да станете една од ретките роботски правосмукалки кои создаваат поголемо задоволство отколку главоболките. Очигледно дека не се соочуваме со влезен производ, така што неговото стекнување ќе бара мерење на нашите потреби.

Roborock S7
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
549
 • 80%

 • Roborock S7
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
 • Екран
 • Перформанси
 • Камера
 • Автономија
 • Преносливост (големина / тежина)
 • Квалитет на цената

Добрите

 • Добра и целосна апликација
 • Голема моќ на вшмукување и ефикасност на чистење
 • Доволно чистење за одржување на палети
 • Доволна автономија за домови од 90 м2 апркс.

Contras

 • Не вклучува потрошен материјал во пакувањето
 • Понекогаш не поминува низ тесни празнини
 • Многу силен шум при голема моќност
 

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.