RoboVac X80 и HomeVac H30, нови аспирациски облози од eufy

Брендот специјалист за автоматизација на домови и опции за поврзаниот дом eufy одлучи да се обложи на целосно влегување на вакуумскиот пазар со опција RoboVac X80 која ја нарекуваат најнапредна роботска правосмукалка на пазарот, и нивна рачна правосмукалка HomeVac H30, ќе ги запознаеме длабоко со нивните нови детали и карактеристики.

RoboVac X80

RoboVac X80 е првата роботска правосмукалка во светот која вклучува двојна технологија за вакуум
турбина, која Тој нуди 2 мотори со вшмукување моќност 2000Pa. Ова во голема мера го зголемува динамичкиот притисок на роботот, можност за подобрување на колекцијата на влакна од миленичиња за 57,6% * во исто време времето поминато ефикасно чистење и ефикасно во едно поминување. Со RoboVac X80 Hybrid, можно е подлабоко чистење со неговата двојна функција на правосмукалка и чистење истовремено. Стапката на искористеност на резервоарот за нечистотија е зголемена за 127% *, достигнувајќи
капацитет до 600мл.

  • *> Информации понудени од брендот

Заедно, iPath ласерска навигација и паметни технологии за мапи напојувани од
Вештачката интелигенција (AI Map 2.0) создава точна карта на куќата што му помага на роботот да пресмета а
поефикасна рутина за чистење без да заборавите на секој агол.

HomeVac H30

Вториот од новитетите што денес ги претстави eufy е рачната правосмукалка HomeVac H30,
што нуди разноврсност на дневна основа. Со својот систем TriPowerTM со максимален вшмукувачки капацитет,
лесно е да се одржува чиста околина, здрави и ослободени од сите видови алергени. Неговиот дизајн
компактен и лесен, само 808 грама тежина, го прави удобно да се користи долго време
на време додека заштедува простор за резервоар за нечистотија на 250ml која вклучува а
Технологија за гребење прашина за полесно отстранување на влакната од филтерот.

Во зависност од избраниот пакет, HomeVac H30 може да вклучува додатоци за чистење на автомобилот, a
моторизирана четка која го олеснува чистењето на влакната од миленичиња, а во Комплет за бесконечност, четката за
тврди подови кои се способни да чистат со правосмукалка и да се чистат во еден премин.

Новите модели ќе бидат достапни за купување во Шпанија на крајот на септември во
Амазон. Семејството RoboVac X80 започнува од 499,99 евра, а моделот Х80 хибрид ќе чини 549,99 евра.
HomeVac H30 има почетна цена од 159,99 евра, која варира во зависност од верзијата и додатоците
избрани.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.