Ромео Пауер ја лансира „Сабја“ надворешна батерија што може да направи што било

Надворешна батерија Romeo Power Sabre

„Ромео Пауер“, компанија посветена на секторот автомобилски батерии, ја лансираше првата надворешна батерија за лична употреба под името „Сабја“. Оваа батерија, како што некои го опишаа од самата компанија, е «Како да носиш штекер во џеб».

Sabre е батерија што можете да ја најдете во различни бои: црвена, црна или сина. Може да биде нешто гломазна и тешка (достигнува килограм). Но, кога знаете колку можат да носат сите видови уреди (вклучително и лаптопи), сигурно за вас ќе бидат најмалку важни податоците.

https://www.youtube.com/watch?v=Wwif2OcIGNU

Ромео Пауер и неговиот Сабја знаат дека обезбедувањето надворешна батерија што може да ги издржи елементите или да биде подготвена да прими влијанија, е плус. Кажано и готово, Сабја ќе може да издржи прашина, вода и шок. Во меѓувреме, уште еден од интересните факти за оваа батерија е големиот број опции за поврзување што ги нуди на крајниот корисник. Може да се полнат до 4 уреди истовремено, а врските што можете да ги користите се: USB, USB-C, AC, DC. Сите се сместени од двете страни на батеријата Сабја.

Во меѓувреме, Капацитетот на батеријата на Romeo Power достигнува 86 Wh и добијте целосно полнење за 2 часа (уживајте во брзото полнење). Со енергијата што ја складирате внатре, ќе можете да наплаќате до 2 пати полн лаптоп. Ако погледнеме во секторот на таблети, овие оптоварувања одат до 4 целосни циклуси. Додека ако користите Romeo Power Sabre за полнење на вашиот мобилен телефон, ќе добиете до 10 целосни циклуси.

Цената на оваа надворешна батерија отпорна на удари и воопшто за секоја ситуација е од САД долар 199. Тој е во претпродажба и првите единици ќе бидат испорачани кон крајот на оваа година. Значи, ако сте од оние кои имаат поглед кон кафетерија каде што можат да работат, а лошата страна е што имате малку приклучници, со Ромео Пауер Сабја го имате решението.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.