Samsung CHG90, 49-инчен монитор „игра“ со технологија QLED

Samsung CHG90 монитор за игри 49 инчи

Светот на „игри“ не се состои само од производи како што се десктоп компјутери, лаптопи подготвени за најдобро да работат или периферни уреди како што се тастатури или глувци. Но, на овој свет на гејмери ​​им требаат и екрани подготвени да го дадат максимумот. И Samsung е посветен на многу посебен модел за да обезбеди сè што е потребно на корисникот што бара. Ова е вашата нова закривен монитор Samsung CHG90.

Во овој сектор има многу интересни алтернативи, но Самсунг сакаше да се истакне со ова лансирање на конференцијата Gamescon што се одржува во Германија. И, дали е ова мониторот за гејмери ​​има една од најголемите големини во овој поглед: 49 инчи да уживаат во слики од игра.

90-инчен закривен монитор Samsung CHG49 QLED

Исто така, Samsung CHG90 е монитор од закривен тип - и со скоро никакви странични рамки. Неговата закривеност е 1800R, така што ќе ви овозможи да влезете во игрите без да ве расејуваат други надворешни елементи. Исто така, да ви кажам дека неговиот сооднос е 32: 9. Тоа е, како што потврди и самиот Самсунг, големината на вашиот Samsung CHG90 е еквивалентна на два 27-инчни монитори со сооднос 16: 9 заедно.

Од друга страна, овој монитор се одликува со технологија HDR и Quantum Dot тоа ќе помогне да се добијат реални бои. Покрај тоа, квалитетот на сликата не се губи со текот на времето, како и со другите технологии. Во меѓувреме, како повеќе технички аспекти, имаме дека Samsung CHG90 има време на освежување од 1 милисекунда. Може да достигне фреквенции до 144 Hz. И ако ви треба, можете да го прилагодите да биде 60 или 120 Hz.

Конечно, Samsung не сака премногу кабли помеѓу нив и затоа повторно нагласува со овој монитор игри. Еден кабел за сè. На задната страна на Samsung CHG90 ќе има достапни две HDMI порти, USB порти, Mini DisplayPort излез и аудио излез. Сега, цената на овој монитор нема да ве сака толку многу. И, дали предвид дека сè што нуди, износот што треба да се плати нема да биде низок: 1.499 долари (1.275 евра на промена).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.