Samsung Galaxy A3, A5 и A7 од 2017 година може да бидат претставени многу скоро

Samsung

Машините на Самсунг никогаш не запираат и по неодамнешното лансирање на Не се пронајдени производи кој бележи огромен успех и веќе подготвува што би можело да биде следното лансирање на пазарот. И тоа е дека во последните часови успеавме да видиме голема количина на информации за Галакси А3, А5 и А7 кои би можеле да бидат официјално претставени наскоро според различните гласини.

Од овие мобилни уреди веќе ги знаевме нивните технички спецификации благодарение на резултатите од Geekbench каде овие терминали веќе ќе поминеа. Што се однесува до Галакси A5 (2017), најпопуларниот од ова семејство, тој би монтирал Exynos 7880 процесор со осум јадра и 3 GB RAM меморија. Од своја страна Галакси A7 (2017) Comeе доаѓа со Snapdragon 805 со 3 GB RAM меморија.

Во врска со Galaxy A3 во моментов не знаеме никакви информации, иако како и обично тоа ќе биде на ниво под Galaxy S5.

Што се однесува до дизајнот, 3-те нови паметни телефони Samsung ќе пристигнат со a Завршувам метално и со стакло. Меѓу подобрувањата ќе најдеме читач на отпечатоци и камера со оптичка стабилизација, нешто што многу помалку го промашија моделите од 2016 година на семејството Галакси А.

Сега треба да почекаме за ново лансирање на Samsung, кое би можело да пристигне во наредните недели, иако многумина стравуваат дека јужнокорејската компанија ќе почека до почетокот на 2017 година за да го обнови едно од најпопуларните семејства на мобилни уреди.

Кои нови карактеристики би сакале Samsung да ги воведе во 3 Galaxy A5, A7 и A2017?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.