Samsung Galaxy A8, терминал со двојна предна камера и Infinity Display екран

Верзија на Samsung Galaxy A8 2018

Нов мобилен телефон ќе биде додаден на каталогот Samsung на почетокот на 2018 година: Samsung Galaxy A8 (мод. 2018). Оваа верзија го комплетира и ажурира опсегот што го следи Galaxy S; тоа е, ние би се соочиле со модел од средна / висока класа. Неговата шасија ќе биде метална, многу отпорна и со Infinity Display екран (без рамки) од 5,6 инчи со Full HD + резолуција.

Новиот Samsung Galaxy A8 доаѓа опремен со 8-јадрен процесор (2 на 2,2 GHz фреквенција и 6 од нив на 1,6 GHz фреквенција). Исто така, тоа ќе биде придружено со а 4 GB RAM и 32 или 64 GB простор за складирање датотеки; двете верзии прифаќаат microSD мемориски картички. Но, можеби, најинтересен е фотографскиот дел. Особено оној што се однесува на нејзината предна камера.

Официјална презентација на моделот Samsung Galaxy A8. 2018 година

И дали е тоа новиот Samsung Galaxy A8 ќе има двоен сензор од предната страна со кој да те направам самоили на друго ниво. Токму тоа е она на што мислевте: можете да го вежбате популарниот ефект bokeh и добијте посветли ефекти. Сензорите се 16 и 8 мегапиксели. Во меѓувреме, задната камера достигнува резолуција до 16 мегапиксели, но со еден сензор.

Како што споменавме на почетокот на статијата, на Samsung Galaxy A8 верзија 2018 ќе биде отпорна на прашина и вода. Во вториот случај, можете да го потопите под вода до максимум 1,5 метри за 30 минути. Што се однесува до верзијата на Android што ќе ја видиме инсталирана внатре, таа нема да биде Android Oreo. Samsung нема да го лансира терминалот со најновата верзија на платформата и останува на Android 7.1.1 Nougat.

Автономијата на Samsung Galaxy A8 ќе ја сноси батерија со капацитет од 3.000 милиампер која поддржува брзо полнење. Од корејскиот, тие исто така не забораваат елементи како што се читач на отпечатоци од задната страна; NFC-врска за извршување плаќања со Samsung Pay; Cat.9 LTE ​​конекција за сурфање на Интернет со голема брзина, како и Bluetooth 5.0 и AC WiFi.

El Samsung Galaxy A8 ќе биде достапен во Шпанија од следниот јануари 2018 година. Се разбира, за момент цената не е потврдена од брендот. На други пазари, исто така, ќе се појави модел Samsung Galaxy A8 + со поголема големина на екранот (6 инчи); со до 6 GB RAM меморија и капацитет на батерија од 3.500 милиампер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.