Samsung Galaxy A8 (2016) ги покажува своите придобивки на Geekbench

галаксија-а8

Скоро сме сигурни дека овој нов модел од јужнокорејскиот Самунг ќе слета на следниот голем настан поврзан со мобилни уреди и гаџети, ИФА од Берлин. Уредот за кој веќе можеме да кажеме дека има спецификации што го губи гулабот директно во моделите со среден опсег, се гледа во бројни тестови за изведба и ова ни нуди конкретни податоци за внатрешниот хардвер на истиот и не можеме да кажеме дека ова новиот модел на Samsung не е многу моќен, туку напротив, покрај тоа што има многу внимателен дизајн како сегашните модели на марката.

Всушност, дизајнот на овој Samsung Galaxy A8 е нешто што во моментот нема многу протекување, но сигурни сме дека кога ќе дојде време да го видиме овој уред тој ќе биде во низата на најновите модели, со внимателен дизајн и добри завршетоци.

Но, да се фокусираме на фаќањето GFXBench del dispositivo que nos muestra un terminal con pantalla Full HD de 5,1 pulgadas, Procesador Exynos 7420, 3 GB de RAM y 32 GB de almacenamiento interno ampliable mediante microSD. Además llegaría con Android Marshmallow y NFC.

Самсунг-галаксија-a8

Засега, се чини како многу интересен уред во однос на неговата изведба, т.е. останува да се види деталот за цената дека во овој опсег на уреди што ги имаме денес е клучниот дел да бидеме успешни меѓу корисниците. За ова е познато малку или ништо во врска со датумот на издавање, но не е далеку од тоа да се претстави протекувањето на овие тестови GFXBench.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.