Samsung Galaxy J8, мобилен телефон кој достигнува 6 инчи и со двојна задна камера

 

Исечоци на Samsung Galaxy J8

Samsung има еден од каталозите на телефоните најшироко во секторот. Како што веќе знаете со години, Кореецот има различни семејства во овој сектор, а „С“ и „Белешка“ се врвни. Сепак, веќе некое време го имаме и семејството «J», некои уреди што се движат помеѓу влезниот опсег и средниот опсег, во кои мора да додадеме нов член: Samsung Галакси J8.

Во моментов тоа ќе се најде во продажба само во Индија, иако е многу можно овој терминал да ги напушти овие граници и да може да се види на повеќе пазари. Во меѓувреме, првото нешто што ќе го привлече вашето внимание во врска со овој Samsung Galaxy J8 е неговата големина на екранот. Овој има Дијагонала од 6 инчи, иако нејзината резолуција е малку ниска: 1.480 x 720 пиксели, како што можеме да видиме на порталот Фонеарена.

Samsung Галакси J8

Што се однесува до неговата внатрешност, Galaxy J8 има a Окта-јадрен процесор Snapdragon 450 процес на фреквенција од 1,8 GHz и кој е придружен со 4 GB RAM меморија и внатрешен простор за складирање кој достигнува 64 GB. Секако дека можете да користите MicroSD картички до 256 GB повеќе.

Исто така, интересна е и главната камера на овој тим. И, како и во многу од тековните изданија, и овој ќе има двоен заден леќа: 16 мегапиксели и 5 мегапиксели поточно. Додека нејзината предна камера, фокусирана како што знаете за видео повици и самоилиИсто така, ќе има резолуција од 16 мегапиксели.

Во однос на неговата батерија и оперативен систем, Samsung Galaxy J8 се базира на Андроид 8.0 Oreo и неговата батерија е 3.500 милиампери. Исто така, ќе имате двоен SIM-слот, 4G конекција, FM радио и читач на отпечатоци од прсти лоциран на задната страна.

Цената на овој терминал е 18.990 индиски рупии, што ќе се претвори во евра: 237 евра по тековниот курс. Неговото лансирање ќе биде во текот на месец јули, без точен ден, иако како што ви кажавме, многу е можно овој терминал да стигне до другите делови на светот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.