Samsung Galaxy Note 7 експлодира, а потоа гори

изгорена од белешка-7

Веќе имаме еден од проблемите што се повторуваат во мобилните терминали, без разлика дали станува збор за Samsung, LG или OnePlus. Корисник кој го имаше новиот фаблет на јужнокорејската компанија Samsung Galaxy Note7, покажува како неговиот уред е уништен после Explе експлодира и ќе гори кога е натоварен.

Во овој случај тоа е корисник кој ја има корејската верзија на уредот и очигледно тој користел микро USB адаптер за полнење на уредот бидејќи има USB конектор Type-C. Во принцип, најважно е дека никој не е повреден, а самиот корисник дури и го сфатил тоа што се случило со хумор, објаснувајќи дека по експлозијата, тој изгорел на левата страна, бидејќи на сликите може да се видат трагите на стопениот екран.

Вести што доаѓаат од мрежата PhoneArena покажува серија слики на изгорениот терминал:

Новиот Samsung Galaxy Note 7 го наб allудуваат сите медиуми и корисници и е дека терминалот на толкава сума пари не може да има некои „дефекти“ како оние од кои гледаме лесно изгребани или во екстремни случаи како овој, да експлодира. Причините за овој настан веќе ги истражува самата јужнокорејска фирма и за доброто на сите корисници, се надеваме дека е изолиран настан и не е предизвикан од дефект во низа уреди.

Во секој случај, препорачливо е да користите официјални додатоци на фирмата или сертификати, заедно со полначите што доаѓаат со производот. Очигледно, во ваков случај, потребно е да се разјаснат многу работи, но важно е дека само терминалот е оштетен ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рубен dijo

  Надвор од произведената грешка, тоа служи како искуство, така што опремата не се користи додека е главна.

 2.   Начо dijo

  Корејски ѓубре од технологија

 3.   Петар dijo

  Користењето конвертор со полнач со 2 ампери ми се чини дека има многу малку глава ... и сигурно е кинески конвертер од 30 евро центи.