Samsung Galaxy Note 7 сега може да биде резервиран во Јужна Кореја, и во моментов тоа е успех

Samsung

На 2 август, Samsung Галакси Забелешка 7, што на пример во Јужна Кореја веќе може да се резервира. Овој нов мобилен уред од Samsung е неговиот нов предводник, со одличен екран, иста камера како Galaxy S7 и исто така диференцирачки функции што секогаш ги наоѓаме во терминалите на семејството Galaxy Note.

Според најновите објавени информации успехот на резервациите на овој нов Galaxy Note 7 во неговата земја на потекло е огромен, достигнувајќи до точка дека би имале двојни резерви што ги имаа пред неколку месеци за Галакси S7. Идејата на јужнокорејската компанија, изразена од шефот на Samsung Mobile, Кох Донг-jinин, е да ја надмине продажбата на Galaxy Note 5, нешто што навистина не изгледа премногу комплицирано.

Во моментов единствената официјална бројка што ја знаеме дадена од Самсунг е таа Во првите 48 часа во кои Galaxy Note 7 беше достапен за резервација, вкупно 200.000 корисници би го резервирале својот терминал. Оваа бројка сигурно ќе се зголемува и како што се отвора резервата за други земји, таа сигурно ќе продолжи да расте.

Во Јужна Кореја, сите корисници кои го резервираат својот Galaxy Note 7 ќе добијат бесплатно Gear Fit 2, промоција за која во моментов не знаеме дали ќе стигне до другите земји, иако можеме само да кажеме дека се надеваме дека ќе ја видиме во Шпанија бидејќи тоа би било совршена можност да имаме два одлични уреди за многу интересна цена.

Дали размислувате да набавите некој од новиот Galaxy Note 7 кој наскоро ќе се појави на пазарот на официјален начин?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.