Samsung Galaxy Note 7 се запали неколку минути пред полетувањето на авионот

југозападно

Ова е неколкунаесетти инцидент предизвикан од Samsung Galaxy Note 7 и овој пат тоа го стори во вистинско време бидејќи ако се запалеше неколку минути подоцна ќе беше многу полошо. Во овој случај, станува збор за авиокомпанијата Southwest Airlines и лет кој требаше да полета од аеродромот Луисвил во Кентаки. Очигледно авионот со 75 патници внатре започна да се полни со чад и еден од нив увери дека тоа е неговиот нов Samsung Galaxy Note 7 неодамна обновен од јужнокорејската компанија.

Најдоброто од сè е тоа авионот беше на земја и на крајот сè беше исплашено од страна на сите патници и членови на екипажот, што е решено со евакуација на патникот без понатамошни инциденти и без никакви лични повреди. Оваа вест се додава на неодамнешните вести кои се однесуваат на терминалите на Галакси Ноут 7 и нивните проблеми со греењето поради вкрстување на анодата и катодата на батериите. Фирмата бргу ги смени сите продадени уреди и оние испратени за нови модели наводно без проблем, но се чини дека овој уред беше заменет како што посочува неговиот сопственик.

Медиумите ги повторуваат вестите, има неколку, но ве оставаме со оваа што е понова од UsaTodaya во кои се објаснуваат вестите. Се чини дека кабината била исполнета со чад и сите патници и членови на екипажот излегле од авионот под своја моќ. Во моментот, настанот сè уште го испитуваат властите и веќе можеме да кажеме дека овој уред нема добра иднина да потврди дека заменетите модели исто така имаат проблеми ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.