Samsung Galaxy Note 7 со 6 GB / 128 GB наскоро ќе се појави на пазарот и ќе се чини по цена од 936 евра

Samsung

Минатата недела Самсунг официјално го промовираше својот нов Не се пронајдени производи, како што тоа се правеше во многу други земји низ светот. Сепак, веста ги изненади скоро сите затоа што направи достапна на пошироката публика само верзија со 4 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија, односно онаа што се продава во други земји.

Проблемот е во тоа што самиот Самсунг потврди дека размислува за лансирање на супериорна верзија во источната земја, што би се случило 6 GB RAM и 128 GB простор. За жал, во моментот нема трага од таа верзија, иако истекувањето што се случи во последните часови повторно ни донесе интересни информации.

И тоа е дека познатите медиуми, кои обично не пропаѓаат со вестите на јужнокорејската компанија, покажаа слика на кутијата на оваа нова верзија на Galaxy Note 7. Исто така, потврди дека многу наскоро ќе започне да се стигнува до пазарот, без да се прецизира дали само Кинезите или уште некои.

Samsung

Тој исто така потврди дека извор многу близок до Самсунг му ја обезбедил цената на оваа моќна верзија на Galaxy Note 7 и дека таа би била во 936 евра.

Засега, време е да продолжиме да чекаме да видиме дали Самсунг одлучи да ја направи официјална најмоќната верзија на Галакси Ноут 7, која сите ја имавме со денови, а сепак се чини дека се прашува. Секако, никој не се грижи за моментот бидејќи се чини дека ќе го имаме новиот предводник, достапен на пазарот и со 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија.

Дали сметате дека вреди да се чека да можете да го набавите Galaxy Note 7 со 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хозе Луис dijo

    Во моментов имам 7 Edge 4 gb / 32 gb и морам да кажам дека имплементацијата на Android со овој терминал е чудо, но Samsung има интерфејс за Забелешка дека е вистина дека тоа ни овозможува да ја пропуштиме таа максимална брзина од стандардниот опсег S. Па и според бројките кога го споредуваме, и според подобрувањето на перформансите што можеби не е апсолутно, мислам дека ќе има добар пазар, како и секогаш. Добар напис уште еднаш.