Samsung Galaxy Note 8 достигна 400 илјади продадени единици првиот ден

Продажба на Samsung Galaxy Note 8

Иако за да биде пуштен во продажба во Шпанија, остануваат уште неколку дена (на 15-ти можете да уживате во неговите придобивки), Samsung Galaxy Note 8 сега е достапен во Јужна Кореја. И нивниот прв ден на пуштање во употреба открива многу интересни бројки. И дали е тоа phablet Samsung сè уште е репер на пазарот и покрај разочарувањето што го претрпе неговиот претходен модел.

Како што е предвидено од медиумот Кореја хералд, бројките се близу 400.000 единици (Поточно 395.000 7). И, се разбира, ако се спореди со бројките што ги достигна Samsung Galaxy Note 380.000, овој нов модел ги зафати сите аспекти. Неговиот претходник успеа да продаде 13 примероци за XNUMX дена.

Најпопуларна верзија на Samsung Galaxy Note 8 во Кореја

Исто така, тие даваат бројки за тоа колку единици Samsung Galaxy S8 успеа да продаде за само 2 дена. И бројот се искачува на 550.000 продадени единици. Затоа, ако сè работи како што се очекуваше, Овој Samsung Galaxy Note 8 ќе биде далеку најбараниот модел меѓу Корејците.

Во меѓувреме, вкусовите на Корејците поминуваат низ стекнување на синиот модел - тој беше најпопуларниот. Y 65% од луѓето што го добиле phablet ја избраа верзијата со 64 GB простор внатрешни Ако обрнеме внимание на проценките, самата компанија очекува дека еден милион продадени единици ќе бидат достигнати во текот на првите 10 дена откако ќе бидат ставени на продажба.

За да завршиме, да се потсетиме на некои од карактеристиките на овој терминал: 6,3 инчен бесконечен екран (без граници). Внатре во моќен процесор од најновата генерација - и врвен - Snapdragon 835; 6 GB RAM меморија и до 256 GB внатрешна меморија. Исто така, ќе уживате во моќна двојна камера одзади, како и покажувач на S-Pen за да можат да ја искористат неговата големина и да го користат овој Samsung Galaxy Note 8 како дигитален лаптоп.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.